Nasz Nowy Dom

„Nasz Nowy Dom”: Po raz kolejny marzenia staną się rzeczywistością!

Już dziś wieczorem czeka nas kolejne spotkanie z ekipą "Naszego Nowego Domu" oraz wyjątkowymi bohaterami odcinka!

„Nasz Nowy Dom”: Po raz kolejny marzenia staną się rzeczywistością!
materiał partnera/ Nasz Nowy Dom
REKLAMA

Babiak, niewielkie miasteczko w województwie wielkopolskim. To tu mieszka pani Agata ze swoją mamą Alicją i dwoma nastoletnimi synami Kacprem i Kubą. U obydwu chłopców stwierdzono zaburzenia ze spektrum autyzmu, dlatego wymagają stałej, troskliwej opieki. Pani Agata dziesięć lat temu rozstała się z przemocowym mężem i razem z mamą stworzyła chłopcom pełny miłości i rodzinnego ciepła dom. Niestety sam budynek jest w tragicznym stanie. Ze względu na naruszoną konstrukcję dachu we wszystkich pomieszczeniach panuje wilgoć, a na ścianach rozprzestrzenił się ogromnym grzyb, który stanowi zagrożenie dla zdrowia rodziny. „Nie czuję się do końca szczęśliwy w tym domu, bo kaszlę, kicham od tego grzyba” – mówi Kuba. Kuchnia jest zawilgocona do tego stopnia, że nie spełnia swojej funkcji. Żywność panie przechowują przykrytą folią na ogrodowej huśtawce ustawionej w pokoju, w którym znajduje się stary piec. To pomieszczenie również nie nadaje się do mieszkania. W związku z tym cała czteroosobowa rodzina użytkuje tylko jeden pokój, w którym je, śpi i odpoczywa. W łazience brakuje kabiny prysznicowej, więc wszyscy myją się w miskach. Ten dom zdecydowanie wymaga gruntownego remontu, a rodzina zasługuje na lepsze warunki do życia. Czy nasza ekipa po raz kolejny podejmie wyzwanie? Tak! I po raz pierwszy zmierzy się z nim nowy kierownik budowy Przemysław Oślak. Ma na to tylko pięć dni! A zadanie jest wyjątkowo trudne…

Katarzyna Dowbor: „Wasza sytuacja jest tragiczna. Jestem zdruzgotana (…). Takiego grzyba (…) jeszcze nie widziałam. (…) Jakaś przyczyna tego grzyba musi być. Coś się dzieje z tym dachem (…) Czy uda się dojść do tego, co powoduje takie warunki, w jakich wy mieszkacie?”

Nasz nowy dom materiał partnera/ Nasz Nowy Dom

Autorem projektu przebudowy i aranżacji wnętrza jest architekt Maciej Pertkiewicz, a ekipą dowodzi Przemysław Oślak.

W kolejnym odcinku przeniesiemy się na Lubelszczyznę do wsi Wola Burzecka. W niewielkim, zniszczonym domu mieszkają państwo Barbara i Piotr wraz z trzyletnią wnuczką Oliwką. Mama dziewczynki, nie interesuje się nią, a jej tata zginął w wypadku. Dziadkowie sprawują tymczasową opiekę nad dziewczynką, ale boją się, że ze względu na warunki mieszkaniowe mogą zostać rozdzieleni. Oliwka nie ma własnego łóżka, nie mówiąc o swoim pokoju. Dom ogrzewany jest za pomocą niebezpiecznych pieców. Dach pokrywa szkodliwy eternit. W domu nie ma ciepłej wody, łazienka jest mała i nieocieplona. Przed kąpielą rodzina nagrzewa pomieszczenie elektrycznym grzejnikiem. Nie ma też właściwego szamba. Pan Piotr pracuje na budowie, ale ma coraz większe problemy ze zdrowiem. Rozpoczął prace naprawcze w domu, ale widać, że nie starcza mu sił i środków. Marzeniem pani Barbary i pana Piotra jest takie wyremontowanie domu, aby Oliwka miała odpowiednie warunki do życia i mogła zostać z kochającymi dziadkami. Sytuacja jest naprawdę ciężka.

„Powiem szczerze, że dziecko w takich warunkach nie powinno być. Powinno mieć własne łóżko, własny świat. (…) Wy także powinniście inaczej mieszkać. Nie powinno być niebezpiecznych pieców. (…) Natomiast mamy ciężką zimę, a trzeba wykopać szambo. W waszym domu trzeba zrobić właściwie wszystko” ­– powiedziała Katarzyna Dowbor. 

nasz nowy dom rodzina materiał partnera/ Nasz Nowy Dom

Czy nasza ekipa podejmie się wyremontowania domu w środku zimy i to w pięć dni? Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Szczególnie gdy chodzi o dobro dzieci. Po tym jak nasza prowadząca przekazała rodzinie dobrą wiadomość („Wyremontujemy wasz dom!”), pan Piotr ze łzami w oczach przyznał: „To może być najszczęśliwszy dzień w moim życiu". A jaka będzie reakcja rodziny, która po krótkich wakacjach wróci do swojego nowego domu? Przekonamy się już we czwartek!

Projekt wnętrza stworzyła architekt Martyna Kupczyk, a za prace budowlane odpowiedzialny jest Artur Witkowski i jego niezawodna ekipa.

"Nasz Nowy Dom": Po raz kolejny marzenia staną się rzeczywistością! na INTERIA.TV.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "„Nasz Nowy Dom”: Po raz kolejny marzenia staną się rzeczywistością!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.