Nowości na rynku

Lej wodę z głową!

Ekologia nie wychodzi z mody i oby nigdy nie wyszła! Staje się coraz wyraźniejszym trendem, wywierającym wpływ na ostateczny design i funkcjonalność sprzętów domowych. Troska o środowisko jest szczególnie istotna w kuchni – gdzie zużywamy znaczne ilości wody. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę, by ograniczyć jej zużycie?

Lej wodę z głową!
REKLAMA

Włącz oszczędzanie

Zrównoważone gospodarowanie wodą to już nie tylko manifest proekologicznych poglądów czy przejaw mody, ale ze względu na ograniczone zasoby wody na Ziemi realny obowiązek każdego z nas. Efektem takiego podejścia jest nie tylko ochrona ekosystemu, ale i oszczędności w domowym budżecie. Miejscem, w którym zużywamy bardzo dużo wody jest bez wątpienia kuchnia. To w niej przygotowujemy posiłki, zmywamy naczynia, myjemy produkty spożywcze. Jak ograniczyć zużycie wody podczas tych czynności? Inwestycją wartą rozważenia jest z pewnością zakup zmywarki. Jednak nie wszystko jesteśmy w stanie w niej umyć, a dodatkowo może nie sprawdzić w małej rodzinie lub kuchni, stołującego się na mieście singla. Elementem niezbędnym w każdym domu jest natomiast komfortowa strefa zmywania wyposażona w praktyczną baterię.

Życiodajne źródło

Dostępna na rynku nowoczesna armatura kuchenna charakteryzuje się szeregiem rozwiązań, które zwiększają tempo i wygodę pracy w kuchni, a jednocześnie pozwalają na oszczędność wody i energii. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zwrócić uwagę na ich budowę. Po pierwsze perlator, czyli zamocowane na końcu wylewki sitko odpowiadające za napowietrzenie wypływającego strumienia, co pozwala zmniejszyć zużycie wody od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

Istotny jest również mieszacz, dzięki któremu zdecydowanie szybciej ustawimy pożądaną temperaturę w porównaniu do tradycyjnych modeli z dwoma kurkami. Ważna jest również głowica, która odpowiada za efektywny przepływ. Wśród nowości Blanco warto zwrócić uwagę m.in. na model NOTIS. Jego głowicę wyposażono w specjalny pierścień, pozwalający regulować temperaturę i ilość wody. Jak widać, wyłącznie od nas zależeć będzie poziom jej zużycia.

Kształt wody

Zdecydowanym sprzymierzeńcem codziennych prac w kuchni są wygodne, wysokie baterie, a także modele jak Blanco Culina-S wyposażone w wyciąganą wylewkę. Nie ograniczają naszych ruchów i umożliwią skierowanie strumienia bezpośrednio na naczynia lub produkty, które chcemy dokładnie opłukać. Niektóre propozycje, jak nowoczesną Panerę-S wyposażono dodatkowo w wygodny przycisk zmiany strumienia ze zwykłego na prysznic. Bezdotykowa bateria SOLENTA SENSO zapewni z kolei szybkość reakcji, dzięki której nie stracimy czasu, np. na wytarcie brudnych rąk przed wyłączeniem wody. Dzięki takim rozwiązaniom działamy szybko, bardziej precyzyjnie, a przez to oszczędnie.

Zimny prysznic na życzenie

Ekologicznymi bateriami są również te z funkcją „zimny start”, dzięki której pobierana będzie tylko zimna woda, nie zmieszana z podgrzaną. Mniejsze zużycie ciepłej wody to także oszczędność prądu. Cecha ta charakteryzuje modele BLANCO RODALIS, CANDOR i LANORA. Należy do nich również bateria BLANCO FONTAS II, która jest jednocześnie dostosowana do podłączenia filtra, dzięki któremu możemy korzystać z oczyszczonej wody bezpośrednio z kranu. Ogranicza to zakup rozkładających się setki lat butelek z tworzywa sztucznego, a tym samym skutkuje produkują mniejszej ilości odpadów.

Dzięki ekonomicznym, funkcjonalnym i ergonomicznym sprzętom, nasza kuchnia stanie się przyjazna środowisku. Inwestując w sprzęt wysokiej jakości, zredukujemy również rachunki za wodę i oszczędzimy czas spędzony na przygotowaniu posiłków.  

materiał prasowy Comitor

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Lej wodę z głową!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.