Okiem eksperta

Mycie elewacji - co powinieneś o nim wiedzieć

Mycie elewacji to coś, z czym wcześniej czy później spotka się każdy. Wykonuje się je w zależności od tego, jak bardzo brud osiada na elewacji. Co powinieneś wiedzieć o jej myciu?

REKLAMA

Co wpływa na zanieczyszczenia elewacji?

Zanieczyszczenia osiadające na elewacji są przenoszone wraz z wiatrem i deszczem. Wpływ na ich powstawanie ma lokalizacja budynku. Jeśli znajduje się on w dużym mieście (zanieczyszczenia przemysłowe), w dodatku w pobliżu terenów wielu drzew, to czyszczenie jego elewacji będzie wymagane częściej.

Jaki sprzęt używa się do mycia elewacji?

Najczęściej do mycia elewacji używa się myjki ciśnieniowej. Sprawdza się ona do różnego typu elewacji. Zarówno do tynków mineralnych, silikatowych, akrylowych, jak i cegieł. Z jej wykorzystaniem można również umyć kostkę brukową przed domem. 

Dodatkowo myjka ciśnieniowa umożliwia rozprowadzenie chemii. Jest ona niezbędna w przypadku mycia elewacji. Szczególnie w celu pozbycia się dość dużych zanieczyszczeń na powierzchni ścian domów.

Jaki rodzaj chemii wybrać?

Dobór chemii nie należy do najprostszych zajęć, ale jest najistotniejszym elementem w kwestii mycia elewacji. Zawsze warto w tym wypadku poprosić o poradę ekspertów. Posiadają oni w końcu w tym bardzo duże doświadczenia. Jednak reguła co do doboru chemii do mycia elewacji jest następująca: im starsze zanieczyszczenie, tym bardziej skoncentrowanego środka należy użyć.

Jak dobrać odpowiednie ciśnienie?

Ciśnienie, pod jakim myje się elewacje, osiąga często bardzo dużą siłę. Jego nieumiejętne użycie może doprowadzić do powstania dziur lub ubytków w ścianie. Sekretem okazuje się w tym wypadku odległość dyszy ciśnieniowej od ściany. Musi być ona w odpowiedni sposób zachowana, aby nie doszło do uszkodzeń.

Myjka ciśnieniowa, odpowiednia chemia i ciśnienie – a jak dostać się na wysokość?

Najszybszym i najbezpieczniejszych rozwiązaniem jest wynajęcia podnośnika koszowego. Sprzęt ten umożliwia, dostanie się na każdą wysokość w obudowanym koszu, z którego to można bez większych zmartwień wykonać taką pracę.

Większość firm zajmująca się wynajmem podnośników koszowych świadczy również usługi wysokościowe. Dlatego też, jeśli nie czujesz się na siłach, by sam myć elewację, możesz ich poprosić o wycenę takiej usługi.EHC Pogotowie Wysokościowe
Zdjęcie główne: EHC Pogotowie Wysokościowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Mycie elewacji - co powinieneś o nim wiedzieć"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.