Okiem eksperta

Siatka czy kolce - co najlepiej stosować przeciw ptakom

Sposobów na pozbycie się niechcianego towarzystwa ptaków jest wiele. Jednak najczęściej stosowanymi zabezpieczeniami są siatki lub kolce. Na co najlepiej się zdecydować?

REKLAMA

Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem siatki lub kolców

Zanim zdecydujesz się na montaż kolców lub siatki, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które powinny pomóc Ci w wyborze.

1. Widoczność przestrzeni, w której będą montowane zabezpieczenia przeciw ptakom

Planujesz ograniczyć ptakom dostęp do Twojego balkonu. Do wyboru masz dwie opcje: kolce lub siatkę. Warto w tym miejscu pamiętać o tym, że w przypadku montażu siatki zabezpieczającej, ograniczysz również piękne widoki z miejsca Twojego wypoczynku. Jeśli często spędzasz czas wolny na balkonie, nie będzie to najlepszy wybór – warto postawić wtedy na montaż kolców.

2. Możliwości montażu

Nie w każdym miejscu będziesz w stanie zamontować siatki – potrzebują one odpowiedniego zakotwienia (np. haczyki, kołki, zaczepy). Również nie w każdej przestrzeni sprawdzą się kolce. Jeśli nie jesteś pewny, czy w danym miejscu można zamontować zabezpieczenia przeciw ptakom, warto o to dopytać eksperta.

3. Zły montaż = złe konsekwencje

Montaż kolców bez odpowiedniego kleju może okazać się totalną klapą. Jeśli źle dobierzesz ten materiał, montowane zabezpieczenia przeciw ptakom mogą odpaść pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych (m.in. temperatury).

Natomiast jeśli chodzi o montaż siatek ochronnych, brak odpowiedniego doświadczenia może doprowadzić do ich złego naciągnięcia. To z kolei prawdopodobnie sprawi, że w przyszłości ptaki, zamiast nie pojawiać się w odgrodzonej przestrzeni, pozostaną w niej na zawsze – zaplątane w siatkę.

Siatka czy kolce – co wybrać?

Wbrew pozorom nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Montaż kolców wykonasz szybciej. Jednak jeśli dobierzesz do tego zły klej, elementy te mogą równie szybko odpaść, jak zostały zamontowane. Są one skutecznym rozwiązaniem, ale ich złe zamocowanie może doprowadzić do tego, że ptaki je po prostu „obudują”. Poprzez naniesione na kolce gałązki i liście, stworzą tam gniazdo.

Montaż siatek przeciw ptakom to bardziej skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie – musisz je do czegoś przymocować (np. dodatkowych haczyków). Jest ono jednak skuteczniejsze – w końcu całkowicie odcinasz dostęp do danej przestrzeni. W praktyce takie rozwiązanie może skutkować mniej estetycznymi wrażeniami z danego miejsca – siatki przysłaniają widok. Dodatkowo złe wykonanie takiej pracy może doprowadzić do późniejszego wplątania się w nie ptaków.

Jednak najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać jest to, że decyzja o montażu kolców lub siatki jest głównie podyktowana indywidualnym ukształtowaniem zabezpieczanej przestrzeni.

Bez względu na to, czy będziesz montować kolce, czy siatkę, powinieneś pamiętać o tym, by wykonać taką pracę bezpiecznie. A jeśli nie czujesz się na siłach, aby ją zrealizować, warto skorzystać z usług firm zajmującymi się tego rodzajami prac.EHC Pogotowie Wysokościowe
Zdjęcie główne: EHC Pogotowie Wysokościowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Siatka czy kolce - co najlepiej stosować przeciw ptakom"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.