Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Alicja Rabiko - Woźniak

Alicja Rabiko - Woźniak

Zaczynałam od zarządzania w turystyce, jednak nieoczekiwane wydarzenia zmieniły bieg mojej zawodowej kariery o 360°. Przygarnięcie czworonoga z niemałymi problemami zdrowotnymi sprawiło, że zapragnęłam wyjść im naprzeciw z solidnym orężem, jako dyplomowany dietetyk zwierzęcy. Z kolei z zamiłowania kształciłam się w kierunku redakcji i wydawnictwa – i przy tym pozostałam. Już w liceum odbyłam praktyki w jednej z popularnych, zielonogórskich gazet, a tworzenie krótkich i długich treści towarzyszyło mi na każdym etapie rozwoju zawodowego. Pracowałam w agencjach marketingowych na stanowiskach junior copywriter i copywriter, pisząc niemalże o wszystkim zarówno dla małych firm, jak i większych graczy: platform sprzedażowych, porównywarek internetowych, sieci sklepów meblowych. Realizowałam projekty rebrandingu dla producentów w branży zoologicznej, pracowałam przy budowaniu wizerunku marek modowych, kosmetycznych czy sportowych jako specjalista ds. marketingu oraz content producer. Prywatnie moje serce jest w górach (prawie, bo znaczną jego część skradły psy), a pisanie o nich, nie tylko w ramach realizacji projektów zawodowych sprawia mi olbrzymią satysfakcję i działa kojąco.

Spędzanie coraz dłuższych, cieplejszych dni na działce ROD to jedna z ulubionych aktywności wielu osób. Prace w ogródkach, korzystanie ze świeżego powietrza oraz wielu samodzielnie stworzonych udogodnień pozwalają odpocząć od zgiełku miast. Należy jednak przestrzegać zasad obowiązujących w ROD. Naruszenie regulaminu oraz ustaw, które zapewniają porządek i bezpieczeństwo, mogą skutkować karami finansowymi z każdym rokiem wyższymi niż wcześniej. Jakie przepisy obowiązują na ROD? Sprawdź i przestrzegaj, a mandat ci nie grozi.

Czytaj artykuł 

Dawniej na Wielkanoc szykowano ozdobne jajka, wykorzystując rozmaite techniki – drapano ich zabarwione skorupki, pisano na nich woskiem, nawiercano ażurki, naklejano płatki bzu czy wycinanki z marszczonego papieru. Malowanie jajek to nadal ważna tradycja, która zapewnia masę frajdy dużym i małym członkom rodziny. Planujesz wspólne farbowanie jajek? Oryginalne i naturalne sposoby pozwolą ci uzyskać efekt kosmicznego skrzenia, marmurkowych wzorów, a nawet chropowatej struktury z połyskiem. Koniecznie sprawdź, jak zrobić niecodzienne pisanki – twoi goście, gdy je zobaczą, zapragną mieć na stole takie same. 

Czytaj artykuł 

Występują głównie w uprawie pod osłonami, ale nie tylko – fuzariozy to jedne z tych chorób grzybowych, które potrafią unicestwić całą uprawę, a skutecznych środków chemicznych do ich zwalczania wciąż brakuje. Co robić, gdy dostrzeżemy objawy fuzaryjnego więdnięcia pomidora? Czy da się uratować marniejące krzewy? Ważna w minimalizowaniu ryzyka wystąpienia choroby grzybowej jest profilaktyka, dlatego wypróbuj naturalny środek ochrony roślin, który pomoże zabezpieczyć korzenie, wzmocnić odporność, a także odstraszyć szkodniki – przygotuj oprysk z czterech składników i zadziałaj na więcej niż jeden problem w uprawach. 

Czytaj artykuł 

Współczesne łazienki, niezależnie od metrażu, są tym miejscem w domu, które służy odprężeniu, gdzie najprostsze czynności urastają do rangi rytuałów. Dzieje się tak, ponieważ usilnie szukamy sposobu na wyciszenie bez opuszczania bezpiecznej przestrzeni. Sposób aranżacji łazienek oddaje to spojrzenie, dlatego są one harmonijnie zaprojektowane, funkcjonalne, wykorzystują innowacyjne rozwiązania, których obecność w trendach z roku na rok się umacnia, a przy tym stają się jeszcze bardziej osobiste. Co jest modne w łazienkach? Co z tego pozostanie z nami za kilka lat? I czy już teraz o wybranych trendach łazienkowych możemy mówić w kontekście nieprzemijalności?

Czytaj artykuł 

Słodko pachnące hiacynty to jeden z pierwszych, długo wyczekiwanych dowodów, że wiosna nadeszła wraz ze wszystkimi jej najlepszymi cechami. Nic w tym dziwnego, że jej pięknymi, kolorowymi kwiatami chcemy cieszyć się, ile tylko się da. Jak pielęgnować hiacynty, by długo kwitły? Trzeba wiedzieć, czym je podlewać i co dalej zrobić, żeby cebulki wybranych przez nas odmian pozostały zdrowe i w kolejnym roku znów wypuściły barwne, dzwonkowate kwiaty. Z ich odkopaniem i przechowaniem poradzi sobie każdy, nawet początkujący ogrodnik.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Trudno wyobrazić sobie lato bez smaku rzodkiewki. Lekko pikantna, świeża i aromatyczna stanowi składnik wielu dań, a także przysmak na surowo, który wielu z nas doskonale pamięta z dzieciństwa. Nie kupuj rzodkiewki w markecie, jeśli możesz wysiać ją w ogródku, a nawet dużej donicy na balkonie. Tym bardziej że nie musisz już kłopotać się pilnowaniem rozstawy i głębokości siewu – pomoże ci w tym samodzielnie wykonany znacznik. Oto prosta instrukcja, jak zrobić znacznik do rzodkiewki. Mąż przygotował go w kilka chwil, następnego dnia już mogłam wysiewać nasionka.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W nowoczesnych ogrodach laurowiśnia wykorzystywana jest zarówno jako soliter, jak i element złożonej kompozycji roślinnej. Jak na gatunek popularny jako żywopłot ma konkretne, dość wysokie wymagania uprawowe, ale efekt po przycięciu i sumiennej pielęgnacji zapiera dech. Co posadzić obok laurowiśni, aby podkreślić jej naturalne walory, zapewnić korzystne warunki oraz stworzyć harmonijną, wielosezonową dekorację ogrodu? Sprawdziliśmy, jakie rośliny czują się dobrze w jej towarzystwie, a przy tym eksponują to, co w laurowiśni najpiękniejsze.

Czytaj artykuł 

Gniazdka wielkanocne, króliki z jajek i serwetek, baziowe bukiety obwieszone pisankami to elementy dekoracji świątecznych, których trudno nam sobie odmówić. Swoją symboliką w nowoczesny sposób nawiązują do tego, co w Wielkiej Nocy najpiękniejsze. Jedną z ciekawszych, a przy tym bardzo eleganckich ozdób, które łatwo zrobić samodzielnie, jest wianek na drzwi. Można go również powiesić nad stołem lub w głębszej wnęce okiennej. Jak zrobić wianek wielkanocny z bukszpanu? Podpowiadamy, co warto wykorzystać i jak łączyć ze sobą pozornie kontrastujące elementy, aby dekoracja przykuła spojrzenia.

Czytaj artykuł 

Do wyhodowania krzaczków pełnych smacznych pomidorów nie potrzebujesz chemii. Zamiast syntetycznych środków do nawożenia wykorzystaj samodzielnie przygotowane dokarmiacze, które pomogą im wytworzyć silne łodygi, zdrowe liście i całe kiście soczystych owoców. Odtąd ani gorsze warunki glebowe, ani stresy środowiskowe im niestraszne. Zebraliśmy przepisy na najlepsze, polecane przez ogrodników naturalne nawozy pod pomidory, dzięki którym będą smakowały jak te najsłodsze, najdorodniejsze ze słonecznych stanowisk w ogródku twojej mamy.

Czytaj artykuł 

Wysoka wilgotność, niedobór naturalnego światła oraz za rzadkie wietrzenie pomieszczeń w domu jesienią i zimą skutkują pojawieniem się w doniczkach nieestetycznej powłoczki. Włochate kłębki przypominające resztki waty lub białe punkciki rozrzucone po podłożu to nic innego, jak pleśń. W niewielkiej ilości nie jest może groźna, ale im dłużej utrzymuje się i namnaża w doniczce, tym bardziej niebezpieczna jest dla kwiatów oraz ich właścicieli. Jak się pozbyć pleśni w doniczce bez użycia chemii? Jeśli jeszcze nie próbowałeś mocy czosnku i kuchennych przypraw, połącz je ze sobą, a pleśń będzie bez szans. 

Czytaj artykuł 

Planujesz ogrodzić swoją działkę i zastanawiasz się, od czego zacząć? Bez odpowiedniego przygotowania możesz narazić się na nieoczekiwane koszty i kłopoty prawne. Dowiedz się wszystkiego o budowie ogrodzeń i zapewnij sobie prywatność, bezpieczeństwo oraz estetyczną barierę dla cudzych spojrzeń zgodnie z obowiązującym prawem.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Idealna kompozycja kwiatów w ogrodzie powinna cechować się równowagą w formie, kolorach i kształtach. Ważne są wszystkie jej elementy, a pozostawienie pustych przestrzeni nie zawsze się sprawdza. W sąsiedztwie róż na pniu oraz pnących możemy posadzić wiele kwiatów ozdobnych, w tym ziół, traw i rozmaitych roślin okrywowych. Które pasują do nich najlepiej? Dlaczego sąsiedztwo roślin jest ważne? Dowiedz się, jak zapewnić krzewom różanym najlepsze sąsiedztwo i stworzyć okładkową kompozycję w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Teren pełen bujnej zieleni i kwitnących roślin to marzenie chyba każdego ogrodnika. Jednak biorąc się za zagospodarowanie działki, rzadko kiedy mamy ten przywilej, że została ona już wcześniej obsadzona zgodnie z naszymi preferencjami. Pusty teren chcielibyśmy jak najszybciej urządzić, dlatego szukamy roślin, które rosną równie szybko, co nasze wyobrażenie o pięknym ogrodzie. Na szczęście wśród okazów dobrze znoszących kaprysy naszego klimatu mamy prawdziwych maratończyków – to gatunki drzew, które szybko rosną i zdobią teren przez całe lata. Sprawdź, co posadzić na działce, aby wypełnić ją zielenią.

Czytaj artykuł 

Wiosna to idealny czas nawożenia roślin domowych i tych rosnących w ogrodzie. Jednak coraz więcej osób zaangażowanych w świadome uprawy rezygnuje z nawozów chemicznych na rzecz ich bezpieczniejszych, naturalnych odpowiedników. Stosujemy to, co stosowali nasi dziadkowie i często dostrzegamy zaskakujące efekty. Tak jest na przykład z łupinami orzechów włoskich, które w pielęgnacji roślin znajdują wiele zastosowań. Jednym z nich jest nawóz z łupin orzechów – poznaj 3 sposoby na wykorzystanie tego naturalnego składnika, a więcej go nie wyrzucisz.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.