Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Alicja Rabiko - Woźniak

Alicja Rabiko - Woźniak

Zaczynałam od zarządzania w turystyce, jednak nieoczekiwane wydarzenia zmieniły bieg mojej zawodowej kariery o 360°. Przygarnięcie czworonoga z niemałymi problemami zdrowotnymi sprawiło, że zapragnęłam wyjść im naprzeciw z solidnym orężem, jako dyplomowany dietetyk zwierzęcy. Z kolei z zamiłowania kształciłam się w kierunku redakcji i wydawnictwa – i przy tym pozostałam. Już w liceum odbyłam praktyki w jednej z popularnych, zielonogórskich gazet, a tworzenie krótkich i długich treści towarzyszyło mi na każdym etapie rozwoju zawodowego. Pracowałam w agencjach marketingowych na stanowiskach junior copywriter i copywriter, pisząc niemalże o wszystkim zarówno dla małych firm, jak i większych graczy: platform sprzedażowych, porównywarek internetowych, sieci sklepów meblowych. Realizowałam projekty rebrandingu dla producentów w branży zoologicznej, pracowałam przy budowaniu wizerunku marek modowych, kosmetycznych czy sportowych jako specjalista ds. marketingu oraz content producer. Prywatnie moje serce jest w górach (prawie, bo znaczną jego część skradły psy), a pisanie o nich, nie tylko w ramach realizacji projektów zawodowych sprawia mi olbrzymią satysfakcję i działa kojąco.

Odpowiednio dobrany materiał opałowy pozwala efektywniej ogrzać budynek, utrzymując w nim komfortowe warunki do przebywania. Węgiel czy drewniane polana to nie jedyne możliwości, rosnącą popularnością cieszy się ekologiczny granulat nazywany pelletem. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pelletu, jednak nie każdy zapewni równie wysoką siłę grzewczą przy minimalnym odpadzie. Jak wybrać odpowiedni produkt opałowy i ocenić, jaki pellet jest lepszy – liściasty czy iglasty? Podpowiadamy, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę.

Czytaj artykuł 

Miękkie w dotyku ręczniki są dużo przyjemniejsze dla skóry, dlatego robimy, ile w naszej mocy, by zachować ich puszystą strukturę na dłużej. Podczas częstego prania nawet ręczniki z tkaniny bardzo dobrej jakości potrafią stać się szorstkie i niemiłe w dotyku. Jak temu zapobiec? Wypróbowałam już różne domowe metody na miękkie ręczniki, ale ta szczególnie zaskoczyła mnie efektem – już dzięki jednej pastylce ręczniki są puszyste, jak pluszowy miś, świeżutko pachną i na długo pozostają śnieżnobiałe.

Czytaj artykuł 

Prawidłowa segregacja odpadów pozwala odpowiednio wykorzystywać produkty nadające się do przetworzenia, a przy tym wyrabia ekologiczne nawyki, które w konsekwencji służą środowisku naturalnemu. Segregacja śmieci to temat powszechnie znany, jednak nadal popełniamy sporo błędów w dzieleniu odpadów, a szczególnie resztek kuchennych. Gdzie np. powinny trafiać torebki po herbacie i kapsułki po kawie? Sprawdź, czy intuicja cię nie zawodzi i właściwie pozbywasz się drobnych śmieci produkowanych każdego dnia w twojej kuchni.

Czytaj artykuł 

Wzrost cen za prąd sprawia, że szukamy oszczędności wszędzie, gdzie się da. W domu wiele urządzeń wykorzystuje do działania energię elektryczną – zmywarka, laptop, telewizor czy pralka. Jednak mało kto wie, że to nie one generują największe zużycie. Eksperci PGE wskazują ścisłą czołówkę, która podbija domowe rachunki. Sprawdź, które urządzenie je numerem jeden, jak kontrolować jego zużycie i tym samym jak płacić mniej za prąd.

Czytaj artykuł 

Regularne pranie i płukanie odzieży oraz tekstyliów w chemicznych preparatach może niszczyć włókna, pozbawiając je miękkości. Co więcej, podnosi to koszty każdego cyklu ze względu na stale rosnące ceny gotowych detergentów. Zrezygnowałam z chemii do prania nie tylko z oszczędności, lecz także po to, by lepiej dbać o ubrania, a przy tym ograniczać negatywny wpływ codziennych, domowych prac na środowisko. Przetestuj moje sprawdzone przepisy na proszek do prania i płyn do płukania, każdy z nich działa świetnie, zostawiając ubrania czyste i pachnące bez wieloskładnikowej chemii.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Śnieg w ogrodzie może być zarówno wspaniałą dekoracją i klimatycznym „wypełnieniem” uśpionego krajobrazu, jak i utrapieniem. Z jednej strony na różne sposoby chroni rośliny przed mrozem, jednak z drugiej może też uszkadzać co wrażliwsze okazy. Jak skutecznie i bezpiecznie usuwać śnieg z ogrodu oraz co zrobić, aby wykorzystać zalegającą białą warstewkę z korzyścią dla roślin? Odpowiadamy na ważne zimowe pytania, które mogą nurtować niejednego ogrodnika.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W wielu domach sofa w salonie to jedno z najważniejszych miejsc, gdzie rozgrywa się życie rodzinne. Intensywne użytkowanie mebla wiąże się z ryzykiem jego zabrudzenia – okruchy po jedzeniu, plamy po herbacie, kawie czy winie pojawiają się na obiciu bardzo często, dlatego warto wiedzieć, jak je skutecznie usunąć. Nie zawsze musisz sięgać po silne środki chemiczne, domowe detergenty przygotowane na poczekaniu potrafią zdziałać cuda. Oto lista domowych preparatów, dzięki którym poplamiona sofa znów będzie wyglądała jak nowa.

Czytaj artykuł 

W pielęgnacji roślin doniczkowych niezwykle ważne jest zapewnienie im właściwego odżywienia oraz utrzymanie optymalnej wilgotności gleby i powietrza. Trzymanie się dokładnych wytycznych jest szczególnie istotne w czasie zimy, gdy okazy domowe narażone są między innymi na wysychanie z uwagi na zmienione warunki uprawy. Do wrażliwych okazów, które potrafią ucierpieć zimą, należą paprotki – poświęć im więcej uwagi i wspomóż wzrost oraz regenerację swoich roślin, stosując odżywkę, która w zagranicznym ogrodnictwie zrobiła furorę.

Czytaj artykuł 

Nieprzyjemny zapach z lodówki, unoszący się tuż po otwarciu drzwi, potrafi odebrać nawet największy apetyt. Tym gorzej, że problem może pojawić się nagle, nawet w niedawno kupionym i dobrze utrzymanym urządzeniu. Dlaczego w lodówce nieprzyjemnie pachnie i jak skutecznie rozprawić się z dotkliwym aromatem? Poznaj sprawdzone domowe sposoby, które pomogą ci odświeżyć lodówkę, utrzymają w niej czystość i wysoką higienę, a przy tym zapobiegną nawracaniu problemu.

Czytaj artykuł 

Wszyscy zasiadamy do bożonarodzeniowego stołu suto zastawionego wspaniale pachnącymi potrawami, jednak w różnych częściach kraju jemy coś innego. Zmieniają się dania, różnią się zwyczaje, niektóre z tradycji na południu nie są znane na północy. W naszym świątecznym QUIZIE przedstawiamy rozmaite zwyczaje i obyczaje – poważne, zabawne, nietypowe – charakterystyczne dla różnych rejonów od Pomorza po Podhale. Czy znasz je wszystkie? Sprawdź się i odpowiedz na 11 pytań o święta, jakie pamiętają pradziadkowie.

Czytaj artykuł 

Nieestetyczne zabrudzenia na płytkach łazienkowych oraz poczerniałe fugi wymagają jak najszybszego czyszczenia. Ogniska pleśni w domu tworzą poważne zagrożenie dla zdrowia, przyczyniają się do rozwoju alergii, a także niszczą rozmaite tworzywa w tym powierzchnię dekoracyjnej fugi. Zastanawiasz się, jak usunąć powstałe osady pomiędzy płytkami i zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniami? U mnie najlepiej sprawdziła się ta domowa pasta do czyszczenia fug w łazience, skutecznie rozpuściła brud i usunęła zalążki pleśni.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Organizacja miejsc do przechowywania w kuchni uwarunkowana jest zwykle wygodą – rzadziej wykorzystywane, małe AGD czy akcesoria trafiają głębiej do szafek, a podstawowe produkty starasz się zawsze mieć pod ręką. Nie ma wątpliwości, co chować w szafkach wiszących, a co w szufladach pod blatem. Jednak do czego służy wąska szufladka pod piekarnikiem? To miejsce owiane jest tajemnicą, a w każdej kuchni trafiają tam inne przedmioty. Wyjaśniamy, do czego służy szuflada pod piekarnikiem i dlaczego ciepłe talerze to klucz do smaczniejszego posiłku.

Czytaj artykuł 

Ryzyko pożarowe oraz niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla rozprzestrzeniającym się w zamkniętych pomieszczeniach wyraźnie wzrastają w okresie grzewczym, co roku niosąc z sobą dziesiątki ofiar. MSWiA wprowadza zmiany, mające na celu zminimalizowanie ryzyka tragicznych zdarzeń w wyniku nadmiernej emisji CO2 w budynkach. Jeszcze w tym roku trzeba zainstalować odpowiednie mierniki groźnego gazu. Jak wybrać czujnik czadu? Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę i kogo dotyczą dodatkowe przepisy przejściowe.

Czytaj artykuł 

Małe projekty podbijają wielki świat designu. Z jednej strony to zamierzone działanie, z drugiej bywa to nieoczekiwanym efektem eksperymentu i włożonych w niego setek godzin ciężkiej pracy – tym samym stanowi najwyższą formą docenienia. Powstają po to, by zaspokajać potrzeby ludzi kochających piękno, a przy tym na nowo je zauważać. Grano od RK Pivot Doors to taki właśnie projekt, stworzony z miłości do natury od surowców po formę. Wyszedł spod ręki polskiego projektanta i uderzył tam, gdzie udało się najdonośniej, zdobywając Archiproducts Design Awards 2024, Archiproduct Design Awards 2024 i German Design Awards 2025. 

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.