Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Po zakończeniu sezonu w ogrodach przychodzi czas na odpoczynek, ale czy na pewno? Jesienią pustoszeją grządki, jednak po ich oczyszczeniu konieczne jest wykonanie jeszcze jednego, ważnego zabiegu, który poprawi jakość podłoża po intensywnych uprawach i zbiorach. Ryzyko zmęczenia gleby znacznie się zmniejszy, jeśli we właściwym momencie wzbogacisz ją w materię organiczną, dlatego czym prędzej dowiedz się, czym najlepiej nawozić glebę jesienią. Ogrodnicy mają kilka sprawdzonych sposobów, oto one.

Czytaj artykuł 

Jesień to dobry czas, aby zadbać o kondycję truskawek na przyszły sezon. Pomoże to zapewnić zdrowy wzrost krzaczków, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się obfitymi plonami niezwykle smacznych owoców. Jak pielęgnować truskawki jesienią? Co roku podlewam krzaczki tym roztworem, co pomaga im lepiej przygotować się do okresu spoczynku. To sprawi, że w następnym sezonie będą miały energię do bujnego wzrostu i obfitego plonowania.  

Czytaj artykuł 

Winorośle to jedne z najszlachetniejszych krzewów w ogrodzie, a dbanie o ich kondycję, przygotowanie do zimy i przyszłe owocowanie wymaga nie tylko szerokiej wiedzy, lecz także pewnej ręki. Ważnym etapem jesiennej pielęgnacji jest cięcie, jednak tylko wykonane umiejętnie i w odpowiednim terminie pomoże roślinie przetrwać zimę. To ostatni moment, więc chwytaj za nożyce – odczekasz zbyt długo, a tylko jej zaszkodzisz. Tłumaczymy, jak przycinać winorośl jesienią i dlaczego warto zdążyć przed październikiem.

Czytaj artykuł 

Prawidłowe nawożenie trawnika we wrześniu i październiku pozwoli przygotować murawę na nadchodzącą zimę, utrzymać ją w dobrej kondycji i sprawi, że odrodzi się wiosną jak zielony dywan. Dzięki odpowiedniemu odżywieniu trawa staje się bardziej odporna na niskie temperatury, choroby i inne trudne warunki atmosferyczne. Dlatego tak ważne jest, aby w tych miesiącach szczególnie uważnie dobierać nawozy – najlepiej mineralne oraz organiczne. Podpowiemy, czym się różnią i w jakich sytuacjach są rekomendowane.

Czytaj artykuł 

Każdy, kto ma przed swoim domem duży trawnik, z pewnością wie, jak bardzo pracochłonne jest pozbywanie się skoszonej trawy. Łatwym rozwiązaniem tego problemu jest mulczowanie, które daje wiele dodatkowych korzyści. Na czym polega ten zabieg? Po co i jak mulczować trawnik? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Powojniki to okazałe pnącza, które owijają się wokół podpór ogonkami liści. Ich przepiękne kwiaty występują w różnych kształtach i kolorach. W zależności od odmiany zachwycają swoją urodą od wiosny do późnej jesieni, a niektóre z nich mogą powtarzać kwitnienie. Aby tak było, trzeba o nie troskliwie zadbać. Zrób to jesienią, a obficie obsypią się kwiatami.   

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuł sponsorowany

Ergonomia w kuchni odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych obowiązków kulinarnych. Jednym z elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest krzesło, na którym spędzamy wiele godzin, przygotowując i jedząc posiłki. Wygodne i odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb krzesło może znacząco poprawić jakość czasu spędzanego w kuchni. Jak zatem wybrać idealne krzesło, które zapewni nam komfort i ergonomiczność przez długi czas użytkowania?

Czytaj artykuł 

Skrzydłokwiat to mało wymagająca roślina zielna, która jest ochoczo wykorzystywana we wnętrzach. Jej cechą charakterystyczną są błyszczące zielone liście oraz duże białe kwiaty, kształtem przypominające skrzydła. Jeżeli zapewnimy roślinie odpowiednie warunki, możemy się nimi cieszyć przez cały rok. Z uwagi na wysoką temperaturę i dużą ilość słońca skrzydłokwiat po lecie często marnieje. Sprawdź, jak pomóc roślinie wrócić do pełni sił. 

Czytaj artykuł 
Artykuł sponsorowany

Remont starego domu to nie tylko wyzwanie, ale także okazja do stworzenia przestrzeni o unikalnym charakterze, która łączy historię z nowoczesnością. W ostatnich latach coraz więcej osób, nazywanych ruinersami, decyduje się na renowację starych budynków, zwłaszcza na wsiach. Dowiedz się, na czym polega fenomen ruinersów i jak zaplanować remont starego domu?

Czytaj artykuł 

Ekologiczne uprawy wiążą się z tym, że nie stosujemy w nich sztucznych nawozów oraz uzdatniaczy, które wzbogacałyby chemicznie skład gleby, wpływały na jej strukturę czy inne, kluczowe parametry. Dlaczego czysta uprawa jest tak ważna? To nie tylko sposób na aktywne wsparcie działań na rzecz ochrony środowiska, lecz także prosta metoda na zdrowe, smaczne owoce i warzywa, jakich nie ma w marketach. W zrównoważonym ogrodnictwie prym wiedzie kompostowanie, a jego produkcja to wbrew pozorom ekscytujące zadanie. Sprawdź, jak produkować domowy nawóz i dlaczego kompostowanie się opłaca.

Czytaj artykuł 

Sadźce stanowią dużą grupę roślin, które zachwycają długim i efektownym kwitnieniem. Większość z nich należy do bylin, wystarczy zatem posadzić je w ogrodzie raz, aby co roku dodawały mu uroku kwiatostanami w przyjemnych dla oka kolorach. To rośliny miododajne i proste w uprawie, warto więc mieć je u siebie. Poznaj najciekawsze gatunki i odmiany sadźca oraz dowiedz się, jak o nie dbać.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuł sponsorowany

Parapetówka to nieformalne spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół i znajomych. Choć najczęściej nie obowiązuje nas dress code, warto poświęcić chwilę, by wybrać odpowiedni strój na tę okazję. O czym warto pamiętać przy tworzeniu stylizacji?

Czytaj artykuł 

Do miejscowości Rusiec przyjechała ekipa Polsatu w składzie: architekta Macieja Pertkiewicza, kierownika budowy Wiesława Nowobilskiego i prowadzącej Eli Romanowskiej. W tym odcinku widzowie poznali historię remontu domu pana Harnama, wychowującego dwie córki: Jessicę oraz Nicolę. Zadanie było ważne: stworzyć pokoje, które będą spełnieniem marzeń dla dwóch dziewczynek. Czy zespołowi "Naszego Nowego Domu" udało się to zrealizować? 

Czytaj artykuł 

Dla dzieci to nie tylko symbol jesieni, lecz także materiał do świetnej zabawy. Jednak kreatywne zastosowanie kasztanów nie kończy się na różnokształtnych ludzikach. Te twarde owoce kasztanowca mają też znaczenie użytkowe, zdziwisz się, jakie – proszek do prania, peeling, mydło to wszystko nic, w porównaniu ze sposobem, w jaki kasztanów od lat używa mój dziadek. Przygotowanie tego środka zajmuje trochę czasu, ale trudno o bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.