Artykuły
W odcinku 335. kobieta o wielkim sercu i olbrzymiej otwartości, pełna dobra, którym pragnie bezinteresownie obdzielać innych, zwróciła się do telewizji Polsat z prośbą, by zrealizowała niecodzienny projekt. Ponad 100-letni budynek szkoły po inspekcji sanepidu zmagał się z poważnymi problemami, a młodzieży brakowało zwyczajnych elementów przestrzeni do codziennego funkcjonowania. Dyrektor zrobił, co mógł, teraz przyszedł czas, by wspomóc lokalną społeczność – ekipa "Naszego Nowego Domu" zrobiła to z przyjemnością, przy okazji otwierając serce jeszcze szerzej.
Czytaj artykułKostka brukowa jest wyjątkowo trwałym materiałem, który może służyć przez wiele lat. Ponadto występuje w różnych rodzajach i świetnie się prezentuje, dlatego jest często wybierana do wykończenia podjazdów czy ścieżek ogrodowych. Niestety codzienna eksploatacji kostki brukowej oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na jej wygląd. Jest jednak skuteczny sposób na odnowienie nawierzchni – wystarczy ją pomalować. Sprawdź, jak przeprowadzić proces malowania kostki brukowej, aby prezentowała się jak nowa.
Czytaj artykułAby cieszyć się urodą roślin cebulowych przez długie lata, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Większość z nich jest wrażliwa na zimno, przez co w naszym klimacie nie można ich zimować w gruncie (inaczej po prostu obumrą). Dlatego przed nadejściem mrozów koniecznie musimy je wykopać i przechować przez zimę. Jak przezimować wrażliwe na mróz kwiaty? Postępuj według poniższych wskazówek, a zjawiskowo zakwitną w następnym sezonie.
Czytaj artykułTwój ogród nie musi tracić uroku wraz z nadejściem zimy. Przeciwnie – to właśnie wtedy może szczególnie zachwycać… kolorami i niepowtarzalnym klimatem. Warunkiem są rosnące w nim zimozielone i mrozoodporne rośliny, które stworzą efektowną rabatę. Jakie gatunki na niej zasadzić i połączyć dla najlepszych efektów? Koniecznie sprawdź nasze podpowiedzi!
Czytaj artykułOd 2026 r. każdy nowo wybudowany obiekt użyteczności publicznej oraz budynek mieszkalny wielorodzinny będą musiały mieć tak zaprojektowane garaże i piwnice, aby mogły służyć za schrony. Zmiany te związane są z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej, która została uchwalona 8 listopada. Jaki jest cel nowych regulacji? Gdzie szukać schronów już teraz, zanim zmienione przepisy wejdą w życie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułRybiki cukrowe mogą pojawić się w mieszkaniu o dowolnej porze roku, ale zdecydowanie najczęściej widzimy je jesienią i zimą. To wtedy rzadko wietrzymy pomieszczenia, więc wrasta wilgotność powietrza, co stwarza wymarzone warunki dla tych szkodników. Co jeszcze przyciąga je do naszych domów? Jak skutecznie się ich pozbyć? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby na wytępienie rybików.
Czytaj artykułLustra stanowią nieodłączną część aranżacji każdego domu lub mieszkania. Oprócz swoich funkcji praktycznych pełnią także rolę dekoracyjną, a dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Niestety mimo dokładnego umycia na lustrze mogą pojawić się nieestetyczne smugi i zacieki. Jeśli zastanawiasz się, jak poradzić sobie z tym problemem, wypróbuj domowe patenty. Dzięki nim będziesz mieć idealnie czyste lustro bez większego wysiłku i uporczywych smug.
Czytaj artykułTwoje ubrania, zamiast pachnieć świeżością, wydzielają nieprzyjemną woń wilgoci lub stęchlizny? Przyczyna tego problemu może tkwić zarówno w niewłaściwej technice prania, jak i w stanie samej pralki. Jeśli będziemy regularnie czyścić urządzenie, problem będzie występować zdecydowanie rzadziej. Podpowiadamy, jakie ubrania najczęściej zatrzymują zapachy i co zrobić, aby zawsze ładnie pachniały po wypraniu.
Czytaj artykułPonura jesienna aura sprawia, że brakuje nam chęci do czegokolwiek, a humor coraz wyraźniej oddaje obrazy malujące się za oknem. Listopad to miesiąc, którego warunki pogodowe odbijają się na samopoczuciu bardziej, niż jakikolwiek inny czas w roku. Jak zwalczyć jesienną chandrę? Wielką moc mają rośliny doniczkowe – remedium na złe samopoczucie mamy pod ręką, a konkretnie na parapecie. Podpowiadamy, jak wykorzystać moc roślin do walki z jesiennozimowym spadkiem energii.
Czytaj artykułW kuchni każdego dnia powstaje mnóstwo resztek. Obierki, ogryzki, skorupki jajek, fusy z kawy i resztki z obiadu wypełniają nasze kosze na śmieci po brzegi. Choć takie odpady możemy po prostu wyrzucać, dużo lepiej sprytnie je wykorzystać. Nie każdy wie, że można je przerabiać na kompost nie tylko w ogrodzie, ale też w mieszkaniu. Dlaczego warto to robić? Jak kompostować w domu? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułCzęste bywalczynie jesiennozimowych stołówek, sikorki bogatki i modraszki, mają ściśle określone preferencje żywieniowe. Należy podawać im pokarmy bogate w składniki odżywcze w odpowiedniej formie, aby poradziły sobie z ich jedzeniem oraz czerpały z nich to, co dla nich najlepsze. Zastanawiasz się, jak przygotować karmę dla sikorek i w jaki sposób podawać im zimowy posiłek? Przeczytaj uważnie, istnieją pewne zasady, od których zależy dobra kondycja tych pięknych ptaków i ich zdrowie – oto, co radzą ornitolodzy.
Czytaj artykułPieniążek jest niezwykle urokliwą rośliną doniczkową. Jako ozdoba okiennego parapetu cieszy okrągłymi, połyskującymi liśćmi, które wyglądają jak monety. Nie jest trudny w uprawie, ale zdarza się, że nagle jego kondycja spada. Zastanawiasz się, dlaczego pieniążek gubi liście? Chcesz wiedzieć, jak przywrócić mu zdrowie i pobudzić go do wzrostu? Sprawdź, jaka domowa odżywka jest dla niego najlepsza.
Czytaj artykułChcesz wzbogacić swoją kolekcję o efektowną roślinę, która potrafi zachwycić swoim wyglądem? Begonia Masona będzie dla ciebie idealnym wyborem. Jej znakiem rozpoznawczym są duże, pomarszczone liście z ciemnymi wzorami. Prezentują się one niezwykle okazale i dodają uroku każdej przestrzeni. Choć begonia Masona nie jest szczególnie wymagająca, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sprawdź, jak uprawiać tę niezwykłą roślinę.
Czytaj artykułZiemniaki to jeden z podstawowych składników kuchni większości krajów. Są uniwersalne i doskonale smakują w każdej postaci. Aby zachowały świeżość i smak na dłużej, należy zadbać o odpowiednie warunki przechowywania. W przeciwnym razie zaczną kiełkować i mięknąć, a więc mogą utracić wartość odżywczą oraz smak. Poznaj sprawdzoną metodę na przechowywanie ziemniaków. Dzięki niej pozostaną twarde i jędrne aż do wiosny.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 737
- Następna