Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom: Duży dom – dużo pracy, mały dom – jeszcze więcej pracy!

Już dziś wieczorem czeka nas kolejne spotkanie z ekipą Naszego Nowego Domu oraz wyjątkowymi bohaterami odcinka!

Nasz Nowy Dom: Duży dom – dużo pracy, mały dom – jeszcze więcej pracy!
materiał partnera/ Nasz Nowy Dom
REKLAMA

W Żarnowcu swój dworek miała Maria Konopnicka. Teraz znajduje się w nim muzeum pisarki i poetki. Nieopodal w znacznie mniejszym domku mieszka pani Barbara z dziećmi: siedemnastoletnim Michałem, dziesięcioletnią Kasią i dorosłą już Gabrielą. Gabrysia cierpi na schizofrenię i wymaga całodziennej opieki. Ze względu na stan zdrowia córki, pani Basia nie może podjąć stałej pracy. Utrzymuje się z zasiłków i z alimentów, które uzyskała po rozwodzie. Mąż pani Barbary nadużywał alkoholu i był agresywny w stosunku do żony i dzieci. Po uwolnieniu się z toksycznego związku pani Basia odżyła, uśmiecha się, jest pełna energii i nadziei, a dzieci wreszcie czują się bezpiecznie.

Nasz Nowy Dom: Duży dom – dużo pracy, mały dom – jeszcze więcej pracy! na INTERIA.TV.

Niestety warunki, w jakich mieszka rodzina, są dramatyczne. Cała czwórka zajmuje tylko jedno pomieszczenie, które pełni funkcję sypialni, salonu, kuchni i kotłowni. W budynku jest też wydzielona jedynie zasłonką prowizoryczna łazienka bez prysznica oraz ulubione miejsce pani Basi – weranda. Koło domu znajduje się zrujnowany garaż. Czy uda nam się przebudować ten mały dom, tak aby przestrzeń dla siebie znalazł w nim każdy członek rodziny? „Tej rodzinie naprawdę trzeba pomóc. Ja nie wiem, musimy ten dom rozciągnąć, poszerzyć…” – powiedział nasz szef ekipy budowlanej Wiesiek Nowobilski. A architekt Maciek Pertkiewicz przyznał: „Czteroosobowa rodzina i dom, który na oko ma około 25 m2 całości to chyba będzie najtrudniejszy projekt, jaki do tej pory robiłem”.

Nasz Nowy Dom materiał partnera/ Nasz Nowy Dom

We czwartek odwiedzimy Zaborowo. W murowanym domu pośrodku mazowieckich pól mieszka pani Ewa z piętnastoletnią córką Magdą i czternastoletnim synem Radkiem. Magda uczy się w szkole rolniczej i w przyszłości chciałaby odbudować rodzinne gospodarstwo i utrzymywać się z plonów ziemi. Radek cierpi na padaczkę i ma problemy z mową oraz zapamiętywaniem, ale świetnie radzi sobie w nauce i marzy o tym, aby zająć się hodowlą zwierząt. Już teraz ma dwa psy, pięć królików i siedem kotów. Pani Ewa samotnie wychowuje dzieci, po tym jak cztery lata temu rozstała się z mężem, który nadużywał alkoholu i bywał agresywny w stosunku do niej i do dzieci. Po rozwodzie rodzina odzyskała spokój i radość życia, ale jej sytuacja materialna jest trudna. W sezonie pani Ewa najmuje się do prac polowych, ale przez większą część roku rodzina utrzymuje się ze świadczeń i alimentów. Mimo to pani Ewa się nie poddaje, wzięła niewielką pożyczkę i wymieniała w domu okna i dach. Z zewnątrz budynek jest zadbany, ale w środku nadaje się do całkowitego remontu. A na to pani Ewie brakuje już środków. W domu jest tylko zimna woda, nie ma łazienki, toaleta jest na zewnątrz, trzeba zrobić kanalizację i wykopać szambo. Chociaż budynek jest spory i każdy z domowników ma swój pokój, to trudno w nim o prywatność – wszystkie pomieszczenia są przechodnie. Jest też zimno. Piec jest zapchany, więc pani Ewa dogrzewa dom niebezpiecznymi kozami. Do wymiany jest również cała instalacja elektryczna. A na remont mamy tylko pięć dni. „Duży dom, dużo pracy. Ale jednego jestem pewna. Jak skończymy, to będzie bardzo dużo radości” – powiedziała prowadząca program Katarzyna Dowbor. 

Nasz Nowy Dom materiał partnera/ Nasz Nowy Dom

Autorem projektu jest architekt Wojtek Strzelczyk, a nad pracami budowlanymi czuwa Wiesław Nowobilski.

Premierowe odcinki programu „Nasz Nowy Dom” w środę i czwartek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu!

Reklama

 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom: Duży dom – dużo pracy, mały dom – jeszcze więcej pracy!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.