Nasz Nowy Dom

"Nasz Nowy Dom" - Przed nami kolejne metamorfozy. Komu tym razem pomoże niezawodna ekipa programu?

Przed nami kolejne metamorfozy domów pod czujnym okiem Kasi Dowbor. Ekipa programu "Nasz Nowy Dom" rusza w Polskę, aby pomóc rodzinom, które nie mogą sobie pozwolić na remont i poprawę warunków życiowych.

REKLAMA

fot. Polsat

W środę ekipa programu "Nasz Nowy Dom" odwiedzi Siedlec. To niewielka wieś położona w południowej części województwa łódzkiego. W domu przy głównej drodze mieszka pani Ewa z dwojgiem dzieci: 11-letnią Wiktorią i 10-letnim Patrykiem. Kobieta uciekła od męża nadużywającego alkoholu, który nie interesował się rodziną. Dzieci są wykluczone społecznie z powodu ojca pozostającego w konflikcie z prawem. Mają utrudnione kontakty z rówieśnikami. Sytuację pogarsza koszmarny stan ich domu, do którego nie tylko nie można nikogo zaprosić, ale i samemu trudno w nim przebywać.

Z dziurawego dachu leje się woda, instalacja elektryczna po prostu nie działa, w pokoju dzieci nie ma światła, w domu nie ma ciepłej wody. W pomieszczeniach z wilgotnych ścian odpada farba, brakuje mebli, nie ma zabawek. Ekipa programu „Nasz nowy dom” staje przed ogromnym wyzwaniem stworzenia dla rodziny domu bezpiecznego, ciepłego, ale też zorganizowanego w taki sposób, by rodzinę było stać na jego utrzymanie. Za metamorfozą w tym odcinku stoją - architekt Maciek Perkiewicz i Wiesiek Nowobilski z ekipą.

 fot. Polsat

W kolejnym odcinku ekipa programu odwiedza Ślubowo, w północnej części Mazowsza. W połowie starego, krytego eternitem domu mieszka tu sześcioosobowa rodzina. Mama – pani Agnieszka z osiemnastoletnią córką Klaudią, synami - Dawidem, Dominikiem i Kacprem oraz jedenastoletnią Wiktorią. Uzależniony od alkoholu, ojciec dzieci popełnił samobójstwo. Kobieta, chcąc odciąć się od przeszłości, kupiła stary dom, ale nie zdołała go wyremontować. Warunki życia rodziny są bardzo skromne, w domu jest wilgotno i zimno. Dzieci nie mają miejsca do nauki, mama - do odpoczynku. Łazienka i pokój chłopców na poddaszu nie mają żadnego ogrzewania, w dziurawego dachu leje się woda. Architekt Wojtek Strzelczyk staje przed sporym wyzwaniem – musi znaleźć sposób na bezpieczne i niedrogie ogrzewanie budynku, więc postawi na ekologię i na dachu domu rodziny pojawią się panele fotowoltaiczne. W remoncie domu pomoże mu Wiesiek Nowobilski wraz z niezawodną ekipą budowlaną.

Premierowe odcinki programu "Nasz Nowy Dom" w środę i czwartek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu!

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu ""Nasz Nowy Dom" - Przed nami kolejne metamorfozy. Komu tym razem pomoże niezawodna ekipa programu?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.