Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom - Rozpoczynamy kolejny sezon metamorfoz!

Już w środę, 3 marca, na antenę Polsatu powraca uwielbiany przez widzów format "Nasz Nowy Dom". W każdym odcinku Kasia Dowbor wraz z niezawodną ekipą ekspertów pomaga rodzinom doświadczonym przez los. W premierowych odcinkach 16. sezonu pokażemy historie rodzin ze wsi Doły Biskupie oraz Granice. Zobaczymy, z jakimi problemami borykają się nasi bohaterowie oraz ile pracy czeka ekipę budowlaną.

Nasz Nowy Dom - Rozpoczynamy kolejny sezon metamorfoz!
fot. Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

W pierwszym odcinku premierowej serii odwiedzimy Doły Biskupie. To niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. W części budynku na terenie dawnych zakładów przemysłowych mieszka pięcioosobowa rodzina. Pani Anna i pan Marek z trójką dzieci. Dziewiętnastoletnia Weronika uczy się w liceum i marzy o studiowaniu polonistyki. Siedemnastoletni Kacper i jedenastoletnia Nina chorują na ciężką postać cukrzycy. Nina cierpi też na Zespół Downa. Pan Marek chciałby podjąć stałą pracę, jednak ze względu na częste podróże do szpitali może imać się jedynie dorywczych zajęć. Rodzina mieszka w zimnym, wilgotnym mieszkaniu, niedogrzanym przez stary piec.

"Nasz nowy dom" - Rozpoczynamy kolejny sezon metamorfoz! na INTERIA.TV.

Największym problemem jest łazienka, w której jest jedynie zimna woda, a ogrzewania nie ma w ogóle. Rodzinie dramatycznie brakuje przestrzeni - do życia, do wypoczynku, do nauki. Marzenia Weroniki o studiach komplikuje fakt, że nie ma się, gdzie uczyć, bo dzieli pokój z pozostałym rodzeństwem. Na pomoc przybywa Katarzyna Dowbor! Widząc warunki mieszkaniowe prowadząca nie ukrywa powagi sytuacji:

"Jesteście cudowną, kochającą sie rodziną. Naotmiast absolutnie nie macie dobrych warunków do życia. Jesteście schorowani, macie dużo problemów. Chociażby nie wiem jak bardzo pan Marek szukałby kolejnej dodatkowej pracy, to jednak nie da rady pan zmienić tego domu na taki, który byłby odpowiedni dla całej waszej rodziny. ten dom ma wiele wad - brak ciepłej wody, brak przestrzeni. Was jest pięcioro, a tego miejsca w tym domu jest naprawdę mało (...)"

Aby pomóc rodzinie odmienić ich los do akcji wkraczają: architekt Martyna Kupczyk oraz Wisław Nowobilski wraz z ekipą budowlaną. Czy uda im się naprawić wszystkie problemy w domu naszych bohaterów w zaledwie 5 dni?

REKLAMA
REKLAMA

W czwartek ekipa programu odwiedzi Granice, wieś nieopodal Sochaczewa. To właśnie tam mieszka pani Aleksandra, samotnia mama dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspargera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje, jednak ze swojej skromnej pensji zdołała jedynie wyremontować cieknący dach domu. Budynek wymaga jednak natychmiastowej interwencji, popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W kuchni stoi niebezpieczny dla domowników i zatruwający środowisko piec ogrzewający dom. Najwyższy czas na zmiany, których dokonają Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski, pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor.

fot. Nasz Nowy Dom / Polsat 

"Pani Aleksandro jesteście bardzo uroczą rodziną. Mam ogromny szacunek do pani, za to, że pani pracuje, wychowuje pani chłopaków. jednak do zrobienia w tym domu jest jeszcze bardzo, bardzo dużo. Powiem szczerze, że to co mnie najbardziej przeraża to dach. Te podłogi się faktycznie rozjeżdżają, nie wiadomo co się dzieje z fundamentami, czy to w ogóle jest do uratowania. Trzecia sprawa to piec. Ten piec stwarza niebezpieczeństwo i Wam niestety, bo nie macie kotłowni. To jest tak zwany śmieciuch, czyli piec który zanieczyszcza powietrze. Jest tu gęsta zabudowa, więc trujecie i siebie i sąsiadów. Bardzo sie pani stara, ale dom ma swoje lata, a my mamy tylko 5 dni (...)"

Trudnej metamorfozy podejmą się architekt Maciej Pertkiewicz ora Artur Witkowski wraz z ekipą budowlaną. Czy uda im się po raz kolejny wgrać z czasem i rodzina pani Aleksandry zamieszka w nowym, wyremontowanym domu?

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom - Rozpoczynamy kolejny sezon metamorfoz!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.