Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom świątecznie – odc. 2

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie mamy szczęście, mając dach na głową i wszelkie wygody w postaci łazienki czy ogrzewania. Bohaterowie „NND” najlepiej wiedzą, co to znaczy zimno, wilgoć i niepewność jutra. Dzięki Katarzynie Dowbor i jej ekipie tegoroczne święta spędzą w magicznej, rodzinnej atmosferze w pięknych, wypełnionych miłością wnętrzach.

REKLAMA

Pani Irena mieszka wraz z córkami, Kasią i Emilką, w miejscowości Poręba (odc. 196). Pracuje fizycznie, zbiera grzyby i owoce. Studiująca zaocznie Kasia dorabia w pieczarkarni, by wesprzeć domowy budżet, który i tak jest bardzo skromny. Mimo wysiłków często brakuje pieniędzy na codzienne potrzeby, dlatego kobiety nie myślały do tej pory o remoncie. Młodsza córka pani Ireny, Emilka, uczy się w szkole specjalnej. Jej marzeniem jest praca ze zwierzętami.

Stary, dosłownie rozpadający się dom przeszedł prawdziwą metamorfozę. Ekipa remontowa miała przy nim mnóstwo pracy. Budynek był w tak złym stanie, że trudno uwierzyć, że ktoś w nim mieszkał. Dach odstraszał na odległość wielkimi dziurami. W domu brakowało łazienki i toalety.

Zobacz więcej zdjęć

Pani Agnieszka z miejscowości Gwizdały (odc. 185) jako najstarsza z licznego rodzeństwa bardzo szybko odeszła z domu rodzinnego. Zamieszkała z babcią, którą się opiekowała, po której później odziedziczyła stary, drewniany dom. Zawsze marzyła o własnej rodzinie. Niestety mężczyzna, z którym się związała, był uzależniony od alkoholu. Gdy sytuacja stała się bardzo dramatyczna, pani Agnieszka postanowiła, że sama zajmie się dwójką małych synków – Bartkiem i Mateuszem. Teraz żyje na własny rachunek, starając się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju.

Dom pani Agnieszki wymagał generalnego remontu. Nie miał ogrzewania – jedynym źródłem ciepła do tej pory był stary, kopcący piec – wszystkie przedmioty w domu były pokryte sadzą! Trzeba było także wydzielić przestrzeń na pokoje dla chłopców, którzy spali razem z mamą, a także zbudować na nowo łazienkę.

Pan Sylwester z Ławeczka (odc. 208) jest samotnym ojcem. Mama Emila i Lenki nadużywała alkoholu i nie interesowała się dziećmi. Podczas gdy on pracował w innym mieście, by utrzymać rodzinę, kobieta zostawiała dzieci same w domu. Rodzeństwo było dramatycznie zaniedbane. Pan Sylwester podjął decyzję o uporządkowaniu swojego życia i walce o samodzielną opiekę nad dziećmi. Dziś żyją już spokojnie.

Mimo że dom, w którym pan Sylwester mieszkał ze swoimi dziećmi, był pokaźnych rozmiarów, do codziennego użytku nadawały się jedynie mały pokój i kuchnia. Brakowało łazienki czy porządnego ogrzewania. Ekipa Katarzyny Dowbor dostosowała go do potrzeb całej rodziny, stwarzając w jego wnętrzach rodzinną atmosferę.

Zobacz więcej zdjęć

Pani Maryla z Brzezienka (odc. 207) podjęła niedawno trudną decyzję – odeszła od partnera, który znęcał się nad nią i jej najbliższymi. Razem z synkiem Igorem i schorowaną mamą Krystyną schronienie znaleźli w starym drewnianym domu po dziadkach. Niestety także tutaj nie mogli czuć się bezpiecznie – warunki były dramatyczne: dziurawe dach i ściany, brak kanalizacji, nieszczelne okna, których nie da się otworzyć czy brak ogrzewania…

Zobacz więcej zdjęć

Takiego wyzwania jeszcze nigdy nie było w wieloletniej historii tego programu – budynek, który ekipa zamierzała wyremontować, był całkowicie spróchniały. Dalsze prace naprawcze nie miałyby większego sensu.

,,Nasz nowy dom" - Odcinek świąteczny już w najbliższą niedzielę! na INTERIA.TV.

Deccoria.pl

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom świątecznie – odc. 2"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.