Nowości na rynku

Jak wykończyć fartuch kuchenny? Przegląd inspiracji z konglomeratem kwarcowym w roli głównej

Planując aranżacje kuchenne często skupiamy się na zabudowie kuchennej oraz blacie. Na dalszy tor odsuwamy decyzję o fartuchu kuchennym, czyli przestrzeni pomiędzy szafkami. Może warto wykończyć ją tym samym materiałem, który znajduje się na blacie? Prezentujemy gotowe inspiracje Technistone.

Jak wykończyć fartuch kuchenny? Przegląd inspiracji  z konglomeratem kwarcowym w roli głównej
materiał partnera
REKLAMA

CZYSTA FORMA

Klasyczna elegancja oparta jest na minimalizmie i prostocie. Warto zachować umiar w doborze materiałów i zdecydować się na jeden motyw przewodni pomieszczenia. Z pewnością pozwoli nam na to konglomerat kwarcowy. Blat kuchenny i ściana bez górnych szafek, która została obłożona tym samym materiałem to propozycja dla minimalistów. Rozwiązanie wizualnie podwyższa pomieszczenie i nadaje kuchni lekkości. Jeśli tylko będziemy potrafili utrzymać porządek wykorzystując dolną zabudowę, docenimy czysty, ale i surowy charakter wnętrza. Na zdjęciu szlachetny wzór Noble Villa został ocieplony drewnianymi frontami.

MIEDZIANA INSPIRACJA

Wśród inspiracji, które cieszą się nieprzemijającym zainteresowaniem znajdziemy także wnętrza o charakterze loftowym, w którym doskonale odnajduje się wzór Decore Ocra. W projektowanym pomieszczeniu konglomerat kwarcowy znalazł się na blacie, rękawie kuchennym, a także został użyty w mniej typowy sposób – do obudowania boku zabudowy kuchennej. Zastosowanie konglomeratu w tych trzech, najbardziej problematycznych miejscach w kuchni pozwoli domownikom na łatwe utrzymanie czystości przez długie lata.   

MINIMALISTYCZNE ROZWIĄZANIE

Krótki fartuch kuchenny, który jest wręcz formą przedłużenia blatu kuchennego to także interesująca propozycja. W tym wypadku należy jednak pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu pozostałej przestrzeni – możemy pomalować ją wysokiej jakości farbą przeznaczoną do kuchni, która będzie odporna na zabrudzenia lub wypełnić specjalną tapetą. Na fotografii inspirowany lawą wzór Pearl Rocca stanowi główną ozdobę klasycznej kuchni w bieli.

BETON W KUCHNI

Duża płaszczyzna rękawa kuchennego to także miejsce, w którym odnajdą się wzory nawiązujące swoim charakterem do betonu. Na zdjęciu kolor Noble Concret Grey tworzy na blacie i klasycznym rękawie kuchennym gładką, jednorodną taflę, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na obtłuczenia oraz niską nasiąkliwością, dzięki czemu plamy czy woda z kranu nie wnikają w głąb materiału.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak wykończyć fartuch kuchenny? Przegląd inspiracji z konglomeratem kwarcowym w roli głównej"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.