Nowości na rynku

Nowe systemy klimatyzacji Samsung Wind-Free™

Międzynarodowa wystawa klimatyzacji, ogrzewania i chłodzenia (AHR Expo) co roku przyciąga największych specjalistów z branży. Podczas tegorocznej imprezy Samsung zaprezentował pełną ofertę systemów klimatyzacji Wind‑Free™, obejmującą innowacyjne rozwiązanie kasety czterokierunkowej (4Way Cassette).
Nowe systemy klimatyzacji Samsung Wind-Free™
REKLAMA

Odwiedzający strefę Samsung podczas AHR Expo 2018 na własnej skórze poczuli działanie jednostki Wind‑Free™*. Podczas specjalnej prezentacji można było dowiedzieć się w jaki sposób zaawansowana technologia chłodzenia generuje nieruchome powietrze, które schładza przestrzeń, oraz jak – przy wykorzystaniu tysięcy mikrootworów  –  zimne powietrze rozprowadzane jest po pomieszczeniu. W specjalnie przygotowanej strefie można było poczuć różnicę pomiędzy zwykłą technologią chłodzącą, a zaawansowanym rozwiązaniem Wind‑Free™.

Firma Samsung zaprezentowała również całą linię klimatyzatorów Wind‑Free™ przeznaczonych do użytku domowego i komercyjnego, skupiając się na kasecie czterokierunkowej (4Way Cassette).

Pokazane po raz pierwszy urządzenie posiada łopatkę aż o 31 proc. większą niż te, które znaleźć można w jednostkach konwencjonalnych, oraz wynoszący 10°, rozszerzający się kąt otwarcia, generujący nawiew na odległość do 5 m. To dwukrotnie dalej niż w przypadku standardowych urządzeń tego typu. Ponadto kaseta czterokierunkowa posiada czujnik ruchu, który wykrywa gdzie znajduje się osoba i automatycznie dostosowuje kierunek nawiewu. Może być wykorzystany również wtedy, gdy w pomieszczeniu nikt nie przebywa.

To jednak nie koniec nowości. Podczas AHR Expo 2018 zaprezentowane zostały także agregaty zewnętrzne DMV S Eco HR, z funkcją odzysku ciepła, oferujące niezrównane grzanie oraz skuteczność przy temperaturze wynoszącej nawet -25°C. Nie zabrakło także takich hitów, jak 360 Cassette, DVM Chiller czy rozwiązań dla branży hotelarskiej.

*Urządzenie Wind‑Free™ zapewnia strumień powietrza, którego prędkość w trybie Wind-Free™ wynosi mniej niż 0,15 m/sek. Zgodnie z definicją ASHARE (American Society of Heating, Refrigerating, and Air-Conditioning Engineers – Amerykańskie stowarzyszenie inżynierów z dziedziny ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji) powietrze poruszające się z prędkością poniżej 0,15 m/sek. klasyfikowane jest jako „nieruchome”.

Materiał prasowy Samsung Polska

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nowe systemy klimatyzacji Samsung Wind-Free™"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.