Nowości na rynku

Podaruj pluszaka do karetki! Trwa zbiórka pluszaków dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Po długich tygodniach szarej jesiennej aury chyba nikt nie miałby nic przeciwko temu, aby na święta Bożego Narodzenia spadło odrobinę białego puchu. Niestety śnieg i niesprzyjające warunki pogodowe przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków z udziałem najmłodszych. Nawet jeżeli uraz nie jest poważny, to stres związany z przejazdem dziecka karetką jest zawsze ogromny. Rozładować go pomagają pluszowe maskotki, których zbiórkę dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego prowadzi IKEA Kraków.

REKLAMA

Każdy, kto chce przekazać zakupioną w IKEA Kraków maskotkę poszkodowanym dzieciom, może ją wrzucić do specjalnego pojemnika za linią kas. Zbiórka potrwa do 2 stycznia 2016 roku.

- Taka, wydawałoby się niepozorna, maskotka stanowi niezastąpione wsparcie w trudnych dla dziecka chwilach. Pluszaki pomagają załodze karetki nawiązać kontakt z maluchem, rozładować stres i wykonać odpowiednie czynności medyczne – tłumaczy Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. – Ponieważ dzieci bardzo przywiązują się do swoich pluszowych przyjaciół, zawsze, opuszczając nasze ambulanse, zabierają pluszaka ze sobą do domu - dodaje Małgorzata Popławska.


W ubiegłorocznej edycji akcji padł absolutny rekord - do karetek jeżdżących w całym powiecie krakowskim, wielickim i w mieście Kraków trafiło ponad 5 200 pluszaków. W tym roku organizatorzy chcą uzbierać podobną ilość, dlatego już na starcie akcji IKEA Kraków zobowiązała się dołożyć do zebranych pluszaków dodatkowe 1 000 sztuk.

Zbiórka maskotek dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowe jest częścią kampanii „Pluszaki dla Edukacji”, prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na świecie. 13. edycja akcji ruszyła 8 listopada 2015 roku i potrwa do 2 stycznia 2016 roku. W tym czasie z każdej sprzedanej zabawki, książeczki lub gry dla dzieci, IKEA Foundation przekazuje 1 euro na wsparcie projektów edukacyjnych, realizowanych przez organizacje UNICEF i Save the Children. Kupując pluszaka dla poszkodowanego malucha, pomagamy więc podwójnie, wspierając jednocześnie edukację dzieci w najbiedniejszych rejonach świata.Kogo wspiera IKEA?
W ubiegłym roku tylko w Polsce w ramach akcji „Pluszaki dla edukacji” udało się zebrać przeszło 1 mln zł! Wszystkie Środki finansowe zebrane w sklepach IKEA trafiają do globalnej organizacji charytatywnej - IKEA Foundation – której celem jest pomoc dzieciom z najbiedniejszych regionów świata. Środki te trafiły do 18 najbardziej potrzebujących krajów z Azji, Afryki i Europy Wschodniej, w których dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji. Od początku trwania projektu IKEA Foundation zebrała już przeszło 77 milionów euro, dzięki czemu wsparcie otrzymało ponad 11 milionów dzieci z najbiedniejszych regionów świata.

Materiały prasowe IKEA
 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Podaruj pluszaka do karetki! Trwa zbiórka pluszaków dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.