Nowości na rynku

Zakup mieszkania – co dalej? Radzimy, jak sprawnie zaprojektować i wykończyć wnętrze

Wraz z odbiorem mieszkania i dopełnieniem wszelkich formalności związanych z przeniesieniem praw do lokalu, rozpoczyna się ważny etap dla jego właścicieli – urządzanie wnętrz. Od przebiegu tego procesu zależy m.in. to, w jakim czasie nabywcy będą mogli wprowadzić się do nowego mieszkania lub je wynająć. Podpowiadamy, jak sprawnie zrealizować wizję o wymarzonym domu – zgodnie z projektem, założonymi terminami, bez zmartwień o zakup materiałów czy dostępność podwykonawców.

REKLAMA

Wyścig z czasem

Urządzenie mieszkania to spore wyzwanie dla właścicieli. Po pierwsze – wymaga przygotowań, zaplanowania budżetu, dokonania dokładnych pomiarów i wyliczeń. Po drugie – jest przedsięwzięciem czaso- i pracochłonnym, zarówno na początku, kiedy poszukujemy inspiracji, jak i podczas samej realizacji. Wystarczy wymienić konieczność samodzielnego wyboru i zakupu materiałów wykończeniowych – od instalacji po płytki i AGD, przygotowania harmonogramu prac poszczególnych fachowców czy w końcu ich nadzorowania, by emocje związane z nabyciem nowego mieszkania nieco ostygły.

Trzecim, a zarazem najtrudniejszym wyzwaniem jest znalezienie sprawdzonych, doświadczonych i rzetelnych podwykonawców, na których nie trzeba czekać miesiącami. Mogłoby się wydawać, że rosnąca popularność projektantów wnętrz, a tym samym coraz większa dostępność świadczonych usług, ułatwia proces aranżacji mieszkania. To prawda. Jednak z drugiej strony coraz trudniej zgrać terminy poszczególnych ekip czy znaleźć wykonawcę, który w krótkim czasie zajmie się wykończeniem mieszkania. Dostępność osób odpowiedzialnych za projekt i jego realizację mają kluczowe znaczenie. Od tego zależy bowiem, jak szybko wprowadzimy się do nowego mieszkania – eliminując koszty ponoszone z tytułu dotychczasowego lokum – lub zaczniemy osiągać zyski z wynajmu – mówi Lena Kwietniewska, architekt pracowni KODO.

Kto nas urządzi

Jak poradzić sobie z całym procesem urządzania wnętrz – od projektu po wykończenie? Czy jedyną opcją jest poszukiwanie fachowców odpowiedzialnych za poszczególne etapy, dogrywanie terminów i nadzór nad przebiegiem prac? Kosztem czasu, spokoju, radości z zakupu nowego domu… Można inaczej.

Popularne w ostatnim czasie programy telewizyjne o aranżacji wnętrz zrodziły nowe wyobrażenie tego, jak wygląda, lub powinien wyglądać, remont i urządzanie mieszkania. Kluczową rolę odgrywa w nich zespół zgranych, doświadczonych fachowców, w tym projektantów, glazurników, malarzy czy instalatorów, którzy odbierają od właścicieli klucze i w krótkim czasie spełniają wizję o pięknym mieszkaniu. Właściciele marzą przede wszystkim o jednym – zdjęciu z barków całego ciężaru związanego z wykończeniem, czyli poszukiwaniem, zakupami, logistyką czy pracami porządkowymi. Na szczęście dzięki kompleksowej usłudze, obejmującej zarówno projektowanie, jak i realizację, wizja z ekranów telewizyjnych staje się coraz częściej także rzeczywistością – mówi architekt pracowni KODO.

Jak wygląda proces urządzania mieszkania w ramach tego typu usług i co dzięki nim możemy zyskać? Warto przyjrzeć się bliżej.

Projekt i wykończenie w jednych rękach

W ramach kompleksowej usługi projektowania i realizacji wnętrz możemy wydzielić kilka etapów. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy, w której określony jest m.in. zakres prac, koszty i czas realizacji. Dzięki temu mamy pewność terminu, jak również tego, że założony na początku budżet nie wymknie się spod kontroli. W kolejnym etapie otrzymujemy do dyspozycji projektanta, który, bazując na swoim doświadczeniu i znajomości rynku, doradza w zakresie materiałów, trendów i funkcjonalności rozwiązań – trzymając się budżetu i założeń umowy. Po zaakceptowaniu przez nas projektu rozpoczyna się z kolei proces realizacji, nad którym czuwa dedykowany opiekun.

Oszczędność czasu i brak konieczności poszukiwania fachowców o różnych specjalizacjach – to tylko wybrane korzyści płynące z tego typu usług. Firma przejmuje cały proces związany z zakupem i poszukiwaniem materiałów, transportem i pracami porządkowymi. Dużą wartością dla właścicieli są także oszczędności w zakresie kosztów zakupu materiałów, sięgające nawet kilkunastu procent. Budżet jest zawsze pod kontrolą, a dwuletnia rękojmia to gwarancja bezpieczeństwa i pewność inwestycji – mówi Lena Kwietniewska z pracowni KODO.

Czas realizacji, w porównaniu do sytuacji, gdy na własną rękę poszukujemy poszczególnych podwykonawców, jest znacznie krótszy i może wynieść nawet kilka tygodni. Co więcej, kompleksowość usługi sprawia, że finalny efekt jest zgodny z założeniami projektu. Dużą zaletą jest także wsparcie już na etapie zakupu mieszkania. W takiej sytuacji możemy liczyć m.in. na pomoc w zakresie kwestii formalnych, wyboru konkretnej inwestycji czy oceny funkcjonalności rozkładu pomieszczeń w lokalu.

Pracy związanej z urządzeniem nowego mieszkania jest całe mnóstwo – od kwestii budżetowych, projektowych, wyboru i zakupów materiałów, po znalezienie ekip budowlanych i zgranie terminów. Dlatego warto zastanowić się, czy chcemy poświęcać swój czas i energię na samodzielną realizację tego przedsięwzięcia. Może wygodniej i pewniej będzie przekazać cały ten proces ekspertom? My w tym czasie będziemy mogli skupić się na planowaniu nowego życia w nowym domu.

materiał prasowy KODO

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

werkyz

polecam świetne apartamenty od www.panorama-apartments.pl :))

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zakup mieszkania – co dalej? Radzimy, jak sprawnie zaprojektować i wykończyć wnętrze"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.