Okiem eksperta

Montaż siatki na balkonie – podstawowe informacje

Mieszkasz w zabudowie wielorodzinnej w dużym mieście? Masz kota? Twój balkon w dalszym ciągu nie został osiatkowany? Najwyższy czas go zabezpieczyć.

REKLAMA

Zwykle to gołębie są bezpośrednią przyczyną siatkowania balkonów. Jednak czasami stają się nią również koty, których zainteresowanie wzbudzają okoliczne ptaki. Wbrew pozorom nie zawsze spadają one na cztery łapy, szczególnie z 10 piętra. Wystarczy, że poślizgnie się im łapka i tragedia murowana.

Można jej uniknąć poprzez decyzję osiatkowania balkonu i czasami również okien. Warto w tej sprawie skontaktować się z zarządcą i w razie potrzeby uzyskać stosowne pozwolenie.

Jaką siatkę wybrać?

Najczęściej dokonywanym wyborem jest polietylenowa, bądź miękka siatka metalowa. Wynika to z bycia łatwiejszymi w montażu (oraz demontażu) od twardej siatki metalowej. Zaletą miękkich siatek jest również możliwość zamówienia ich na wymiar.

Zakup siatki

Siatkę można zamontować na własną rękę. Warto jednak skonsultować to z kimś doświadczonym. Jej zakup jest rzeczą dość prostą i wygodną – bez problemu kupisz ją w popularnych sklepach internetowych.

Ze względu na charakterystykę kotów warto zainwestować w wzmocnioną wersję siatki. Najlepiej sprawdza się siatka z oczkiem 30-50 mm wykonana z polietylenu.

Montaż siatki

Jeśli Twój balkon ma standardowe wymiary, jego osiatkowanie może okazać się prostsze. Jeśli ma sufit, to tym lepiej. Regularne ściany ułatwią samodzielne wkręcenie kołków. Do ich montażu potrzebna jest wiertarka oraz opaski zaciskowe.

Brak wiertarki w mieszkaniu nie musi oznaczać rezygnacji z samodzielnego montażu siatki. Zamiast kołków można zastosować zaczepy poliwęglanowe, które są łatwiejsze w użyciu. Przykleja się je do powierzchni ściany oraz sufitu i zaczepia o nie siatkę.

Siatka zabezpieczająca nie tylko na balkon

Siatkę zabezpieczającą można wykorzystać także w celu ochrony okna. W tym celu do ściany przymocowuje się metalową ramkę, do której przyczepia się siatkę. Do montażu tego zabezpieczenia można wynająć podnośnik. Taki montaż przebiegnie sprawniej i bardziej komfortowo.

Koszty montażu siatki

Zakup materiałów do samodzielnego montażu siatki to wydatek wynoszący średnio 100-200 złotych.

Jeśli nie czujesz się na siłach, by wykonać samodzielnie taką konstrukcję, możesz wynająć firmę, która zajmuje się takimi rzeczami profesjonalnie. W tej sytuacji należy przygotować się na większą sumę (od 500 zł).

Zamontowana siatka to spokój dla Ciebie i dla kota

Montaż takiej siatki zajmuje jedno popołudnie i kosztuje niewiele. To zabezpieczenie ochroni kota przed upadkiem z wysokości, a Ty będziesz mógł cieszyć się jego obecnością.EHC Pogotowie Wysokościowe
Zdjęcie główne: EHC Pogotowie Wysokościowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Montaż siatki na balkonie – podstawowe informacje"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.