Artykuły
Przejście roślin w stan spoczynku to dla niektórych gatunków niełatwy moment, ponieważ pogoda wystawia mocno na próbę ich wytrzymałość. Dlatego właśnie obserwując cykl życia uprawianych roślin, warto zapewnić im odpowiednie wsparcie przed zimą, aby bezpiecznie dotrwały do wiosny. Co wpływa na ich wytrzymałość? Jak poprawić mrozoodporność delikatniejszych odmian, szanując ich potrzeby? Część czynności należy wykonać jeszcze przed posadzeniem roślin.
Czytaj artykułBorówka brusznica jest długowieczną krzewinką, której pełne witamin owoce doskonale nadają się na przetwory. Jej uprawa nie jest kłopotliwa, choć trzeba mieć na uwadze, że jako roślina wybitnie kwasolubna ma szczególne wymagania co do gleby. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Sprawdź, jak wygląda uprawa borówki brusznicy w ogrodzie.
Czytaj artykułNa liście ważnych instalacji, mających zapewnić bezpieczeństwo w twoim domu, czujniki dymu zajmują wysoką pozycję zwłaszcza wtedy, gdy ogrzewasz budynek kominkiem. Jednak to nie jedyne czujniki, które warto zamontować. Równie istotne są urządzenia wykrywające toksyczny tlenek węgla, szybko alarmujące o przekroczeniu dopuszczalnych norm, a tym samym chroniące zdrowie mieszkańców. Sprawdź, jak i gdzie zamontować system alarmujący o wydzielaniu się niewidocznej, bezwonnej substancji – czujnik tlenku węgla może uratować życie tobie i twojej rodzinie.
Czytaj artykułKarczownik jest jednym z najgorszych szkodników ogrodowych. Wyrządza większe szkody niż nornice czy krety, a pozbycie się go jest niezwykle trudne. Na domiar złego nie zapada w sen zimowy, jeśli więc nie wygonimy go jesienią ze swojej działki, do wiosny zupełnie ją zdewastuje. Jak rozpoznać karczownika? W jaki sposób go odstraszyć naturalnymi metodami? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułJabłonie nazywane są królowymi drzew owocowych. Wiosną zachwycają przepięknym kwitnieniem, a za właściwą pielęgnację odwdzięczają się pysznymi, pełnymi witamin owocami. Planując posadzenie tych drzewek, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Wybór odpowiedniego terminu do sadzenia jabłoni jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w uprawie. Ogromne znaczenie ma też wybranie odpowiedniego stanowiska oraz odmiany, ponieważ nie wszystkie mogą przetrwać srogie mrozy. Podpowiadamy, jak sadzić jabłonie późną jesienią oraz jakie odmiany sprawdzą się najlepiej.
Czytaj artykułPowojniki, znane również jako clematisy, wprowadzają do ogrodu niepowtarzalny urok. Występują w wielu barwach, kształtach i rozmiarach, a ich kwiaty cieszą oko przez dłuższy czas. Niektóre odmiany clematisów są w pełni mrozoodporne, co oznacza, że bez problemu przetrwają zimę w naszych warunkach klimatycznych. Natomiast lepiej jest zabezpieczyć te delikatne rośliny przed mrozem, aby wiosną znów mogły zachwycić nas swoim bujnym kwitnieniem. Jak zimować powojniki w ogrodzie i w donicach? Sprawdź, co zrobić, aby przetrwały zimę w dobrej kondycji.
Czytaj artykułPellet drzewny zdobywa coraz większą popularność jako ekologiczne paliwo do ogrzewania domów, jednak nie każdy produkt dostępny na rynku spełnia odpowiednie standardy jakości. Niska jakość paliwa prowadzi do problemów z kotłem, zwiększonej emisji zanieczyszczeń oraz wyższych kosztów eksploatacji. Przedstawiamy metody, które pozwolą samodzielnie ocenić jakość pelletu za pomocą prostych testów i obserwacji.
Czytaj artykułRegularne usuwanie z podłogi w mieszkaniu zabrudzeń pozwala utrzymać higienę, zmniejsza ryzyko występowania alergii na gromadzący się kurz, a przy tym sprawia, że w domu pachnie czystością i świeżością. Do mycia płytek nie potrzeba specjalnych tipów, jednak utrzymanie w czystości delikatnych paneli to już zupełnie inna bajka. Znaczenie ma nie tylko wybrany środek myjący, lecz także temperatura wody. Jak myć panele bez smug i zacieków? Jedna z metod króluje wśród posiadaczy paneli, wypróbuj, to naprawdę działa.
Czytaj artykułNa ekranie telewizora często możemy zauważyć warstwę kurzu, odciski palców i inne nieestetyczne zabrudzenia, które odbierają przyjemność z oglądania ulubionych kanałów. Zwykłe detergenty nie nadają się do usuwania śladów z takiej powierzchni, dlatego warto się dobrze zastanowić, czym czyścić ekran telewizora. Jaki domowy płyn jest delikatny, a zarazem najbardziej skuteczny? Podpowiadamy.
Czytaj artykułWielu miłośników zieleni domowej decyduje się na uprawę monstery nie tylko ze względu na jej dekoracyjny wygląd, ale również łatwość uprawy. Ozdobą rośliny są duże liście, które dodają koloru i życia do każdego wnętrza. Aby monstera rosła bujnie i zdrowo, warto ją wesprzeć, stosując domową odżywkę. Odkąd zaczęłam ją używać, wypuszcza liść za liściem. Wystarczy zaparzyć popularny napój.
Czytaj artykułCebula dymka to odmiana cebuli zwyczajnej. Powszechnie jest nazywana zieloną cebulką lub po prostu dymką. Odmina ta jest delikatniejsza w smaku i zdecydowanie mniejsza od swojej bardziej znanej kuzynki. Dymka ozima jest dodatkowo odporna na niskie temperatury i charakteryzuje się długim okresem wegetacyjnym, dzięki czemu może być sadzona jesienią. Jakie są najważniejsze zasady przy sadzeniu dymki? Jaka jej odmiana jest najsmaczniejsza? Odpowiadamy.
Czytaj artykułW ostatnich latach prace wybranych instytutów badawczych skupiły się m.in. na dążeniu do wykształcenia bardziej mrozoodpornych odmian tej rośliny o większych i jeszcze smaczniejszych plonach. Choć oliwniki nie są u nas popularną rośliną sadowniczą, mają szansę stać się nią, ponieważ ich owoce to prawdziwe przysmaki bogate w składniki cenne dla zdrowia. Jak uprawiać oliwnika w ogrodzie? Do czego wykorzystywać jego barwne owoce? Podpowiadamy.
Czytaj artykułSkrzydłokwiaty są roślinami doniczkowymi, które cenimy za błyszczące, ciemnozielone liście i pełne elegancji kwiaty. Wielu z nas ma wykorzystuje je jako piękną ozdobę wnętrz, nie zdając sobie sprawy, że wymagają one systematycznego cięcia. Podczas zabiegu musimy przestrzegać kilku ważnych zasad, aby im nie zaszkodzić. Zastanawiasz się, jak przycinać skrzydłokwiaty? Chcesz poznać tajniki ich pielęgnacji po przycięciu? Zachęcamy do lektury.
Czytaj artykułEfekt czernienia złotej biżuterii jest zupełnie naturalny i wbrew powszechnemu przekonaniu wcale nie świadczy o niskiej jakości wyrobach. Złote łańcuszki, pierścionki, kolczyki i bransoletki wykonuje się z domieszką innych metali, dzięki czemu są one twardsze i trwalsze, a co za tym idzie, dłużej cieszą użytkownika. Jak dbać o estetyczny wygląd biżuteryjnych dodatków? Podpowiadamy, jak wyczyścić biżuterię domowym sposobem – jest po prostu niezawodny.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 729
- Następna