Porady domowe

Mój pierwszy bal, czyli urządzamy urodziny naszego dziecka

Urodziny naszej pociechy to wielkie wydarzenie i okazja do świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Im młodsze dziecko, tym większe wymagania dla rodzica, aby zorganizować mu bezpieczną i udaną zabawę. Oto kilka najczęściej popełnianych błędów.
REKLAMA

A jak atrakcje
Najlepsza zabawa odbywa się na świeżym powietrzu. Jeżeli więc mamy możliwość zabrać dzieci na podwórko lub plac zabaw chętnie z tego korzystamy. Piaskownica, huśtawki, berek… to jest to! Pamiętaj jednak, aby miejsce do którego zabierzesz dzieciaki, było odpowiednio zabezpieczone. W przypadku basenów i parków wodnych pieczę nad maluchami powinien dodatkowo sprawować ratownik.

Gdy na dworze plucha albo urodziny przypadają w miesiącach zimowych, dzieci zachwycone będą zabawami typu kalambury, loteria, tańce czy malowanie twarzy. Jeśli zdecydujemy się na to ostatnie, musimy zwrócić uwagę na skład chemiczny farb podany na opakowaniu. Składniki mogące wywołać reakcję alergiczną to: Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben, Glutaraldehyde, Hexamidine-Diisethionate, Phenol, Phenyl Mercuric Acetate, Phenyl Mercuric Borate, Benzetonium Chloride.

B jak bezpieczeństwo
Jeżeli zdecydujemy się na zaproszenie przyjaciół naszej pociechy, na zaproszeniach powinniśmy uwzględnić godzinę rozpoczęcia i zakończenia imprezy, numer kontaktowy do nas, w razie problemów z dojazdem, a także poprosić innych rodziców o numer telefonu, co ułatwi nam kontakt z opiekunami w sytuacji awaryjnej.


Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Pokój, w którym organizujemy kinderbal należy odpowiednio zabezpieczyć. Należy z niego usunąć wszelkie szklane przedmioty, doniczki i wazony, a także wszystko co z łatwością może ulec zniszczeniu. Cały pokój, albo jego część powinniśmy przeznaczyć na miejsce do tańczenia, biegania i skakania. Aby to zrobić najlepiej wybrać kąt, z którego odsuniemy meble, krzesełka i zabawki, pozostawiając miękkie pluszaki, poduszki i puszysty dywan. Wszelkie krawędzie powinniśmy osłonić przy pomocy specjalnych gumowych listew, nakładek czy samoprzylepnej pianki.C jak cukierkowe menu
Największym niebezpieczeństwem każdego kinderbalu jest bogate w cukier i tłuszcze menu. Cukierki i czekoladki są także najczęstszym prezentem otrzymywanym przez dzieci. Urodzinowe menu powinno przede wszystkim cieszyć oczy. Postarajmy się o kolorowe talerzyki, na których owoce, kanapeczki i inne przekąski np. w postaci chipsów z banana, jabłka czy buraka, ułożone zostaną w fantazyjne kształty!Strzeż się: najczęściej popełnianym błędem jest użycie wykałaczek do tworzenia poręcznych minikanapek. Dziecko może nie zauważyć drewienka i się nim ukłuć!D jak dekoracje
Na stole oprócz jedzenia nie powinno zabraknąć ozdób, kolorowych słomek do napojów, serwetek. Na prawdziwym kinderbalu nie może także zabraknąć balonów. Samo pompowanie to dla dzieci duża frajda! Jednak pod żadnym pozorem nie dołączaj do nich serpentyn i wstążek. Ich zamiennikiem będą paski i kokardy z bibuły – te z pewnością nie zagrożą bezpieczeństwu pociechy.  

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!E
jak efekty specjalne

Podstawowym czynnikiem budującym nastrój jest światło. Zadbaj o czar kolorów płynący z sufitowej lampy. Jak to zrobić? Hitem okazały się projektory dziecięce do nabycia już od 70 zł. Wyświetlają na ścianach i suficie obraz rozgwieżdżonego nieba a nawet całe animowane bajki! Taki sprzęt ma wiele zalet: nie tylko stanowi atrakcję na kinderbalu, ale także pełni funkcję wyciszającą ułatwiającą dziecku zasypianie.


Magdalena Kościelniak Deccoria.pl

Przeczytaj także:

Garden party w kilku krokach >>

Bezpieczny dom dla ciebie i twoich dzieci >>

Zadbaj o ulubieńców swojego dziecka! Jak czyścić zabawki? >>

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Mój pierwszy bal, czyli urządzamy urodziny naszego dziecka"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.