Jak kupować węgiel na stronie internetowej PGG? Zbliża się czwartek, co oznacza, że setki tysięcy Polaków będą próbowały zdobyć paliwo po niezwykle atrakcyjnej cenie. Niestety internetowe zapasy błyskawicznie się kończą, dlatego zakup uda się tylko nielicznym. Mimo to warto próbować, a my podpowiadamy, jak kupować węgiel na stronie PGG krok po kroku. Sprawdzamy również, jak odebrać zamówiony towar i jakie są aktualne ceny węgla.
Czytaj artykułPompa ciepła w mieszkaniu to coraz częściej spotykane rozwiązanie w zabudowie wielorodzinnej. Choć jej montaż wydaje się bardziej skomplikowany niż w przypadku domów, to na osiedlach mieszkaniowych pojawiają się charakterystyczne urządzenia. Ile kosztuje pompa ciepła do mieszkania i jaką wybrać?
Czytaj artykułRosnące ceny energii elektrycznej zmuszają inwestorów do poszukiwania tańszych rozwiązań. Na rynku wyrasta nowy konkurent dla pompy ciepła. Mowa o piecu indukcyjnym, który jest znacznie tańszy niż pompa. Co nie oznacza, że tanim. Co więc wybrać? Pompa ciepła czy piec indukcyjny – sprawdzamy koszty oraz wady i zalety obu rozwiązań.
Czytaj artykułWłasna wędzarnia z beczki to idealne rozwiązanie dla osób, które szczególnie cenią sobie niepowtarzalny smak i zapach wędlin, ryb oraz serów. Kupując produkty tego typu w sklepie, trudno mieć pewność, że mamy do czynienia z wyrobami wysokiej jakości. Dlatego warto zapoznać się z zasadami budowania wędzarni z beczki w ogrodzie, by cieszyć się domową i pyszną żywnością. Jak zrobić wędzarnie z beczki? Jak wędzić w beczce na zimno i ciepło? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułCzy tego chcemy, czy nie, mętna woda w basenie to zawsze efekt naszych zaniedbań. Bez względu na wielkość, zbiornik wymaga niemal codzienne pielęgnacji i zabiegów, które nie dopuszczą do rozwoju grzybów lub bakterii. Jak wyklarować wodę w basenie? Oto najlepsze i najszybsze sposoby.
Czytaj artykułOcieplanie domu to wiele korzyści. Najważniejsze to niższe koszty ogrzewania, niemniej równie istotny jest komfort przebywania w takim budynku. Termoizolacja w zależności od materiałów przetrwa w dobrym stanie nawet 25 lat. Ocieplanie domu warto rozpocząć od wyboru materiałów, dlatego oto kilka najczęściej wybieranych.
Czytaj artykułDotacje dla działkowców 2022 mają być sposobem na zazielenienie polskich miast, walkę ze smogiem i ochronę zwierząt. Działkowcy w ramach grantu mogą liczyć na minimum 10 tysięcy zł. Sprawdzamy więc, jak złożyć wniosek o dotacje dla działkowców, na co przeznaczyć pieniądze i do kiedy można je wykorzystać.
Czytaj artykułOndulina na dach to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają inwestorzy. Ten rodzaj pokrycia ma sporo zalet. Główna to ta, że to niezwykle tani sposób na dach w porównaniu chociażby z tradycyjną dachówką czy blachą. Sprawdzamy, co to jest ondulina na dach, jak ją montować oraz gdzie się ją stosuje.
Czytaj artykułAktualne ceny drewna opałowego i konstrukcyjnego przyprawiają o gęsią skórkę. Właściciele nieruchomości oraz inwestorzy muszą sięgać głębiej do kieszeni, często płacąc za cenny surowiec dwa razy więcej niż rok temu. Sprawdzamy ceny drewna i odpowiadamy, dlaczego jest tak drogo.
Czytaj artykuł„Ciepłe mieszkanie” – dla kogo jest program i na co dopłaty to największe wątpliwości, które pojawiają się wraz z nowym, antysmogowym programem. Ten ma być uzupełnieniem programu ”Czyste powietrze”, dlatego nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Sprawdzamy więc, dla kogo jest program ”Ciepłe mieszkanie”, na co można przeznaczyć dopłaty i gdzie składać wnioski.
Czytaj artykułJak zrobić podjazd do domu lub garażu, który będzie trwały, ale niedrogi? To wątpliwości każdego właściciela nieruchomości, który w czasach wysokich cen próbuje ograniczyć koszty. Podpowiadamy, jak zrobić tani podjazd do domu lub garażu.
Czytaj artykułSadzenie pomidorów do gruntu nie wymaga specjalnych umiejętności. Jednak by cieszyć się obfitym zbiorem owoców, należy poświęcić uprawie czas, by przygotować podłoże pod pomidory czy przeznaczyć go na hartowanie sadzonek. Ten wysiłek na pewno się opłaci. Sprawdzamy, kiedy i jak sadzić pomidory.
Czytaj artykułKryzys energetyczny i rosnące ceny zmuszają do zastanowienia się, czy warto zmienić palnik na pelletowy i czy to się opłaci. Dobra informacja jest taka, że w większości przypadków piec na ekogroszek można przerobić na pellet. Ewentualne przeszkody modernizacji to pewne cechy konstrukcyjne starego kotła. Jak zmienić palnik w kotle węglowym na palnik pelletowy?
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 8
- Następna