Artykuły
Chciałbyś wprowadzić nieco zieleni do swojego domu, ale nie masz ręki do kwiatów? Lubisz rośliny doniczkowe, ale często zdarza ci się zapominać o podlewaniu? Nie oznacza to, że musisz całkowicie zrezygnować z domowej zieleni – oto gatunki, które przetrwają niemal wszystko!
Czytaj artykułDzbaneczniki charakteryzują się nie tylko wyjątkowo oryginalnymi liśćmi, ale także przynależnością do grupy roślin owadożernych. Są to drapieżniki, które wykształciły przyciągające ofiary dzbanki o wyrazistym kształcie i kolorze.
Czytaj artykułNiskie drzewa to świetny sposób na to, żeby urozmaicić aranżację w ogrodzie i wprowadzić do niej nutę tajemniczości. Doskonale sprawdzają się w każdej, nawet niewielkiej przestrzeni, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, nie są ekspansywne ani trudne do usunięcia. Zastanawiasz się, jakie niewysokie drzewa do ogrodu wybrać? Oto nasze propozycje.
Czytaj artykułPoziomki to mniejsze i dużo bardziej aromatyczne krewne truskawek. Świetnie smakują zarówno prosto z krzaka, jak i w przetworach. To jeden z najbardziej znanych i lubianych owoców leśnych, który można uprawiać również w warunkach domowych — na balkonie lub w ogrodzie. Jak posadzić i pielęgnować te niewielkie rośliny?
Czytaj artykułPiwonia lekarska to popularna bylina o okazałych kwiatach. Sprawdź, dlaczego warto mieć ją w swoim ogrodzie i jakie warunki należy jej zapewnić, by pięknie rosła i obficie kwitła.
Czytaj artykułPodlewanie ogórków to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który odpowiada za prawidłowy wzrost i rozwój rośliny, a także wpływa na smak warzywa. Z kolei brak odpowiedniej ilości wody w glebie prowadzi do obniżenia jakości plonu i owoców, a nawet do opadania zawiązków owocowych. Jak często podlewać ogórki gruntowe, żeby nie przesadzić? Czym najlepiej nawadniać rośliny, by szybciej rosły i obficie owocowały?
Czytaj artykułKażdy ogrodnik wie, że wiosną, do dobrego wzrostu roślinom nie wystarczy jedynie woda i słońce. Równie istotnym elementem wiosennej pielęgnacji jest nawożenie. Jakie naturalne nawozy polecane są do zasilania kwiatów, owoców i warzyw? Sprawdź!
Czytaj artykułSzło coraz częściej wykorzystywane jest we wnętrzach, jako element dekoracyjny. W ostatnim czasie szczególnie kolorowe zyskało na popularności. A to dlatego, że skutecznie przełamuje monotonię w aranżacjach, zwiększa przepływ światła i maksymalizuje wrażenie przestronności. Niezależnie od tego, z jakim stylem jest łączone nadaje charakteru, innowacyjności i nowoczesności każdemu wystrojowi. Wykorzystywane może być w różnych pomieszczeniach. W artykule podpowiadamy, gdzie się sprawdzi i jak je dopasować do poszczególnych wnętrz.
Czytaj artykułPodlewanie kwiatów to jednocześnie najprostszy i najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Regularnie nawadnianie roślin umożliwia im wzrost i zapobiega ich uschnięciu. Aby ziemia, w której rośnie zieleń, była zawsze optymalnie mokra, warto stosować praktyczne patenty.
Czytaj artykułDawniej malwy były nieodłącznym elementem każdego wiejskiego ogrodu. Dziś wracają do łask, ponieważ ustawione w grupach latem tworzą kolorowy raj z przepychem pięknych kwiatów. Wśród około 30 odmian są takie, które doskonale radzą sobie również z zimą i przetrwają dłużej niż rok. Jak uprawiać malwy? Sprawdź.
Czytaj artykułBerberys to intrygująca i wartościowa ozdoba ogrodu. Wspaniale prezentuje się w połączeniu z iglakami. Może być wykorzystywany na wiele sposobów, np. jako gęsty żywopłot lub czarujący soliter, a także tło dla niskich bylin. Jednak żeby berberys mógł efektownie rosnąć, należy nawozić i rozmnażać go w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak to zrobić.
Czytaj artykułAzalia pontyjska, znana też jako różanecznik żółty, to rozłożysty krzew, którego cechą charakterystyczną są pachnące żółte kwiaty. Wyjaśniamy, jakie wymagania ma azalia pontyjska i jak uprawiać ją w ogrodzie.
Czytaj artykułJedną z najgroźniejszych i jednocześnie najpopularniejszych chorób pojawiających się na jabłoniach jest parch. Trudno o inną, która byłaby tak samo destrukcyjna. Zawsze najlepiej jest działać prewencyjnie, jednakże wiedza na temat zwalczania choroby będzie równie przydatna.
Czytaj artykułPołączenie płytek i listew przypodłogowych do tej pory było uznawane za nienajlepsze rozwiązanie, głównie ze względów estetycznych. Standardowe jest natomiast wykorzystywanie cokolików zodpowiednio wyciętych kafelków. Jednak w nowoczesnych łazienkach coraz częściej można spotkać tradycyjne listwy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 765
- Następna