Forum

Rośliny i ogród - Balkon

Jak sobie radzić z gołębiami?

maroon

Mam balkon, jak na razie w stanie surowym... Znudził mi się już goły beton i chciałabym coś z tym zrobić. Jest jeden problem - mój balkon umiłowały sobie gołębie i niestety zostawiają po sobie przykre niespodzianki. Jeśli położę na podłodze płytki, to przecież od razu zostaną zapaskudzone. Jak mogę ochronić mój balkon przed ptakami?

rez

Z gołębiami jest rzeczywiście kłopot,ale moja teściowa całkiem dobrze sobie z nimi poradziła,a mianowicie do skrzynek z kwiatkami włożyła takie drewniane szpadki ( patyczki ostro zakończone,mogą być patyczki na szaszłyki)Jakiś czas walczyły ,ale potem odpuściły.Dzisiaj ma z gołębiami spokój.Gorzej jak sąsiedzi dokarmiają te ptaki .W takiej sytuacji trzeba rozmawiać z sąsiadami.Pozdrawiam.

ceramic

ja kupiłem wiatrówke z gwintowaną lufą. Wal najlepiej ,,pod włos,, aby pierze sie posypie

bolon
ceramic napisał:

ja kupiłem wiatrówke z gwintowaną lufą. Wal najlepiej ,,pod włos,, aby pierze sie posypie

Podaj gieroju swój adres to przyjedziemy i sprawdzimy jak z ciebie leci strach i przerażenie ps. właśnie kupiliśmy nowe bejsbole... :evilgrin:

bolon

Gołębie z reguły zanim zagoszczą na posadzkach wcześniej długo "testują" krawędzie balkonów czyli poręcze i parapety i tam wystarczy im utrudnić siadanie w postaci rozpiętej żyłki czy sznurka - na całej długości, nieco ponad poziomem siadania. Mogą być potrzebne dwa rzędy (zależy od szerokości parapetu czy innej krawędzi). [b]To zawsze działa i szpikulce czy inne bandyckie zasieki są niepotrzebne[/b]

mellaniia64

Mam ten sam problem z gołębiami sąsiada. Tylko dodatkowo na dachu domu mi siadają ( balkon i parapety to norma ), wszystkiego już próbowałam i nic nie skutkuje:(

simply

Z gołębiami zawsze są problemy. I różnie można sobie z nimi poradzić. Można np. zawiesić płyty CD, żeby je oślepiało słońce, można też zamontować kolce ( ale to może być niebezpieczne dla mieszkańców) można też jakoś ogrodzić balkon, żeby te gołębie nie miały do niego dostępu. Przyznam, że jest kilka sposobów na walkę z gołębiami, to, żaden nie wydaje mi się w 100% skuteczny.

Kombinatorka

Ja nie znoszę gołębi. To jedyne ptaki, które potrafią mnie mocno zirytować. Są jakieś takie...nieczyste. Brudzą, hałasują, są nachalne. nie lubię, nie dokarmiam, nie chcę widzieć;)

KatrinM

Dużo ludzi ma problem z gołębiami, najgorzej jak władze miasta nic z tym nie robią. A na własną rękę można też podziałać, wystarczy poczytać co i jak :) tak jak tu http://magazynbudowlany.com.pl/index.php/artykuly/prasowe/1/322 Z tego co wyczytałam to najlepsze są birdsystemy, ale to raczej na duże budynki :)

RED1906
Mariolazlodzi napisał:

To troche brutalna metoda. Czyżbyś oglądał film "Jabłka Adama"? Ja porponuję sprawdzoną przez znajomych metodę - ściągnęli z netu nagrane odgłosy jastrzębia i puszczali je dwa, trzy razy dziennie na balkonie. Golebie uciekaly i wiecej się nie pojawiły:) Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoze ______________________________________ http://www.fachowaekipa.pl

Ale u mnie siedzą nad balkonem głównie nad ranem- tego jastrzębia to trzeba puszczać profilaktycznie o różnych porach dnia czy tylko wtedy, gdy te gołębie urzędują? Wiem, że to moze nie najmądrzejsze pytanie, ale dźwięk jastrzębia to jednak może niepokoić również tych sąsiadów, którzy mieszkają niżej i problemu z gołębiami tak drastycznie nie odczuwają. Sąsiedzi na daszku nad balkonem rozpięli taki drut, i teraz gołębie mają oznakowane lądowisko- siadają na środku daszku i dalej swoje robią....

Bundy

Mi gołebie również przeszkadzały latami, całe szczęscie to juz przeszłość... Próbowałem wszystkiego : torebki, żyłki, cd i inne Całe szczęście trafiłem na firmę www.jacopic.pl sprzedającą rózne fajne produkty do odstraszania zasrańców. I dzieki nim pozbyłem sie problemu. Na poręcze polecili mi fajne pręty, które są ruchome i cięzkie zasrance nie mogą na nich lądować i na parapety zamontowałem kolce. Dodam ze montaz tych urządzeń był bardzo prosty , jak powiadał Adam Słodowy "zrób to sam"

Bundy

Mi gołebie również przeszkadzały latami, całe szczęscie to juz przeszłość... Próbowałem wszystkiego : torebki, żyłki, cd i inne Całe szczęście trafiłem na firmę http://www.jacopic.pl/ sprzedającą rózne fajne produkty do odstraszania zasrańców. I dzieki nim pozbyłem sie problemu. Na poręcze polecili mi fajne pręty, które są ruchome i cięzkie zasrance nie mogą na nich lądować i na parapety zamontowałem kolce. Dodam ze montaz tych urządzeń był bardzo prosty , jak powiadał Adam Słodowy "zrób to sam"

KatrinM

A tutaj znajdziecie mnóstwo ciekawostek jak na własną rękę spróbować poradzić sobie z gołębiami, bp. na balkonie www.facebook.com/BirdSystem :) oczywiście bez krzywdzenia ich. A przy okazji to birdsystem sprzedaje specjalne kolce tylko z takimi końcówkami z miękkim pipkiem na wypadek jakby jakiś ptak wylądował na nich

praktyczny

Hej, ja od 3 lat wieszam odstraszacz na gołębie i to na prawdę działa. Dostałam go on kuzynki z Niemiec ale ostatnio znalazłam również na allegro, jest taki sam jak mój z tym, że znacznie tańszy. http://allegro.pl/odstraszacz-ptakow-golebi-jastrzab-golebiarz-i2286725501.html Mam nadzieję, że mój komentarz Wam pomoże. Pozdrawiam

Donicestalowe

Dzięki za namiar,może się przydać ponieważ również borykam się z tym problemem. Dam znac czy działa jak już go wypróbuję:) www.Donicestalowe.pl

Gosienka123

witajcie, mi w ubiegłym roku Panowie z firmy Linarem (Kraków) założyli siatkę na balkonie, mam tez kota wiec 2pieczenie na 1 ogniu, bo kociak juz nie ucieka. Ale znalazłam u nich jeszcze taką stronę http://linarem.pl/jak-odstraszac-ptaki-czyli-dostepne-metody-odstraszania-ptakow/ może komuś się przydadzą dodatkowe informację. powodzenia

ewamalowana

firma http://www.hruzewicz.pl/oferta.html zajmuje sie montazem odstraszaczy golebi. To jest chyba najskuteczniejsza metoda

drewniana_belka

Również posiadam problem z gołębiami. Pewnego razu zauważyłam, że pod moim rowerem zrobiły sobie gniazdo z gałązek, które byłam zmuszona usunąć. Niestety ale nie wiem jak skutecznie się ich pozbyć, lecz zauważyłam, że zakładanie kolców daje pewne efekty. Jak dla mnie jest to zbyt ekstremalny pomysł, więc z niego nie korzystam i nadal trudzę się z ptasimi odchodami :).

ofeliaq

Czerwona nitka powieszona wzdłuż krawędzi balkonu - sposób mojego dziadka na niechciany problem z tymi ptakiami. Niezawodny w 100% :)

marcel4232

Ja ostatnio byłem w dużym centrum i bo szukałem i widziałem takie jakby igiełki na balustradę, które uniemożliwiają gołębią siadanie na niej. Może to być dobra opcja, jeśli balustrada to główne miejsce, które obsiadają Wam gołębie.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja