Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Pies w domu to sama radość. Zawsze wysłucha, dotrzyma towarzystwa, rozbawi, przypilnuje posesji, a w razie konieczności przegoni nieproszonego gościa. Pies w ogrodzie natomiast, nie bójmy się tego powiedzieć, bywa prawdziwym utrapieniem. Zaplamiony murek, dziury w trawniku, poniszczone, rozkopane rabaty – to wszystko jego (wątpliwa) zasługa. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym ocalisz zielony zakątek przed totalną dewastacją.

Czytaj artykuł 

Posiadanie zbiornika wodnego w ogrodzie ma wiele zalet. Zmienia się mikroklimat ogrodu, nasza zielona oaza staje się bardziej urozmaicona. Staw w ogrodzie umożliwia zastosowanie wielu gatunków roślin, które są charakterystyczne dla środowiska wodnego, co przywabia także wiele gatunków zwierząt, niespotykanych w ogrodzie bez oczka. Zobacz jak zaprosić do ogrodowego stawu owady, ptaki i inne zwierzęta.

Czytaj artykuł 

Ogrodowa obwódka to nic innego jak miniaturowy żywopłocik – przestrzeń pomiędzy bujną roślinnością rabat a trawnikiem, ścieżką lub inną utwardzoną nawierzchnią. Pełni zatem funkcję nie tylko estetyczną, ale również organizuje przestrzeń.

Czytaj artykuł 

Z miedziakami zawsze jest problem. Od lat toczy się debata na temat ich dalszego losu. Zdaje się, że narzekają na nie wszyscy — handlowcy, konsumenci, a nawet urzędnicy. Ciążą w portfelach, niełatwo się ich pozbyć, sklepy nie chcą ich już przyjmować, a wymiana w banku bywa nieopłacalna. Wbrew pozorom nie są one całkiem bezużyteczne, mają kilka pożytecznych i praktycznych zastosowań, zatem na przekór wszystkiemu, warto mieć je przy sobie.

Czytaj artykuł 

Słońce, ach to słońce. Chociaż żyć bez niego nie można, czasem trudno z nim wytrzymać. Szczególnie wtedy, kiedy operuje zbyt mocno, razi po oczach, wysusza rośliny, a także budzi o bardzo (zbyt wczesnych) wczesnych godzinach porannych. Jak osłonić przed nim tarasy, balkony oraz okna? Jest na to kilka sposobów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, któremu czasem zdarza się przypalić wodę, czy mistrzem znającym biegle tajemną sztukę kulinarną, twoja kuchnia potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Dzięki niemu przygotowanie i serwowanie posiłków będzie nie tylko łatwiejsze, ale i przyjemniejsze. Właściwie skompletowane gadżety kuchenne potrafią uratować każdą kryzysową sytuację, oszczędzając tym samym sporo nerwów aspirującym kucharzom.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Urządzanie sypialni wydaje się prostym zadaniem. Ot wystarczy postawić w niej wygodne łóżko, szafy, stolik nocny i już powstaje pokój przeznaczony do spania. Wnętrzu zaaranżowanemu w ten sposób brakuje jednak „tego czegoś” – osobowości, klimatu, stylu. Funkcją tego pomieszczenia jest przynoszenie ukojenia – nie tylko ciału, ale również zmysłom. Samo posłanie nie jest w stanie sprostać temu zadaniu, dlatego tak istotna jest dekoracja ścian.

Czytaj artykuł 

Mówią "małe jest piękne". Jednak gdy chodzi o nasze własne cztery kąty przestrzeni nigdy nie za wiele. Możesz jednak powiększyć powierzchnie swojego mieszkania za pomocą gry kolorów i złudzeń optycznych. Jak to zrobić?

Czytaj artykuł 

O ile piękniejsze byłyby wakacyjne wojaże, gdyby nie uprzykrzały ich… owady. Organizujesz garden party? Poza przyjaciółmi wpadną też osy. Spacer w parku lub lesie? Świetny pomysł na spędzenie upojnych chwil w otoczeniu kleszczy. To może wycieczka nad wodę? Komary już zacierają nóżki. Jak ustrzec się przed gryzącymi insektami? Jest na to — na szczęście — kilka naturalnych i całkiem pomocnych sposobów.

Czytaj artykuł 

Sławni ludzie zawsze wzbudzali podziw, zazdrość i pragnienie, by stać się tacy, jak oni. Kto nie chciałby być popularny, mieć ogromny majątek, a przede wszystkim mieszkać w luksusowych apartamentach? Przekonacie się, że życie celebrytów niczym nie różni się od naszego, a większość z nas może urządzić mieszkanie w podobnym stylu.

Czytaj artykuł 

Roślinom do wzrostu potrzeba przede wszystkim słońca i odpowiedniego nawodnienia – wie o tym każdy. Nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że wpływ na ich wegetację wywiera również Księżyc, a dokładniej, jego położenie względem Słońca i Ziemi. Fazy, w których znajduje się naturalny satelita naszej planety, wyznaczają porę siewu, zbioru, a nawet przycinania i przesadzania danych roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Remont mieszkania to duże przedsięwzięcie, które może przynieść wiele radości. Im lepiej się przygotujemy i przemyślimy każdy szczegół przed rozpoczęciem prac, tym większe szanse na końcowy sukces i uniknięcie kłopotliwych niespodzianek.

Czytaj artykuł 

Kuchnia idealna to taka, która w 100 % dopasowana jest do naszego trybu życia i sposobu żywienia. Inaczej będzie wyglądała kuchnia singla, rodziny z dziećmi czy osoby starszej, a jeszcze inaczej kogoś, kto aktywnie uprawia sport czy spędza 16 h w pracy.

Czytaj artykuł 

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu nigdy nie są łatwe. Właściwie bywają równie (jeśli nie bardziej) stresujące, jak zawodowe zobowiązania. O tylu rzeczach trzeba pamiętać, tyle spraw pozałatwiać, a wszystko na wariackich papierach… Zdarzyć się może, że w całym tym urlopowym zamieszaniu zapomnimy o tym, co najważniejsze – bezpieczeństwie naszego domu.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.