Artykuły

Małe domy na kołach sposobem na życie. Jak wyglądają w środku?

Domy mobilne popularne są od około 10 lat. Moda na nie zaczęła się w Stanach Zjednoczonych i szybko przeniosła do Europy. Dlaczego ludzie decydują się na mieszkanie w domach na kółkach? W "Dzień Dobry TVN" producent tego typu konstrukcji Marcin Janysz opowiedział o swoim zawodzie, a Marjolein Jonker z Holandii wyjaśniła również, dlaczego lepiej mieszka jej się w miniaturowym domu na kółkach.
REKLAMA

Mieszkanie na kilkunastu metrach kwadratowych to już trend. Małe domy na kołach popularne są już od około dziesięciu lat. Ten ruch narodził się w Stanach Zjednoczonych podczas kryzysu finansowego. Cześć osób stwierdziła, że będzie poszukiwać alternatywnego sposobu na zamieszkanie i wybrała domy, które są małe, tanie w produkcji i takie, które dają wolność wyboru miejsca, w którym chce się je postawić.

Coraz więcej miłośników domów na kółkach znajdziemy też w Europie (Belgii, Francji, Niemczech, Danii czy Holandii). W Polsce małe domy już się produkuje, ale nikt w nich jeszcze na stałe nie mieszka.

Obejrzyj dom na filmiku poniżej:

źródło: x-news.pl

Ogromną zaletą tego typu zabudowy jest mniejsza ilość zużywanej energii oraz wody, do tego możemy cieszyć się wolnością – dom możemy postawić w okolicy górskiej, nad jeziorem czy w ogrodzie.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

scr:x-news.pl

Trend małych powierzchni do mieszkania wpisuje się w popularny teraz minimalizm, czyli pozbywanie się zbędnych przedmiotów. To prawdziwy dom, który w zmniejszonej skali, daje wszystkie możliwości i realizuje wszystkie potrzeby, które są związane z mieszkaniem.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

scr:x-news.pl

Dzięki ociepleniu i ogrzewaniu np. kozą domy są całoroczne. Można podpiąć je również do sieci kanalizacyjnej lub pobierać wodę z baniaków. Mają kompostowe toalety i pełnowymiarowe prysznice, kuchenki na gaz, lodówki i wiele sprytnych rozwiązań.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

scr:x-news.pl

Aby dom na kółkach został dopuszczony do ruchu, nie może ważyć więcej niż trzy i pół tony, szerokość nie może przekraczać 255 centymetrów, a wysokość czterech metrów.

Deccoria.pl

Zobacz galerię: 10 najdziwniejszych domów na świecie

Przeczytaj również: TOP 6 Najdziwniejsze domy na świecie


Piosenka dla podróżników:

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

CeeGee

Tego typu domy buduje sie naogol w miejscach gdzie klimat jest lagodny. Do ich transportu z miejsca na miejsce potrzebny jest rowniez odpowiednio silny samochod. Jesli kogos zainteresuje ten temat i pomysl to polecam na Y.T. wpisac takie haslo. "Tiny house big living"

REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Małe domy na kołach sposobem na życie. Jak wyglądają w środku?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.