Nasz Nowy Dom

Nasz nowy dom - Odcinek 222. Dom w Łodzi

W czwartek poznaliśmy historię rodziny z Łodzi. To właśnie tam w dzielnicy Bałuty, w połowie domu z czerwonej cegły mieszka pani Ania, która sama wychowuje wnuczkę Gabrysię. Córka pani Ani, mama Gabrysi, zmarła kilka miesięcy temu z powodu nowotworu żołądka. Wcześniej zmarł partner pani Ani. Kobieta została na świecie zupełnie sama, z długami i jednym, jedynym celem: wychować wnuczkę.

materiał partnera/ Nasz Nowy Dom/ Polast
REKLAMA

Dom, w którym mieszkała rodzina, był w dramatycznym stanie. Używany był tylko jeden pokój, w drugim dwie ściany pokryte były potwornym grzybem, spowodowanym całkowitym brakiem rynien. Woda wsiąkła w ściany, jak w gąbkę.

Babcia i wnuczka zmuszone były spać w jednym łóżku. Ogrzewanie domu zapewniał stary piec - „śmieciuch”, ulokowany w głębokiej piwnicy. Pani Ania nosiła węgiel i wdychała pył, który rujnował jej zdrowie. Sytuacja rodziny była beznadziejna i nie było szans na jakąkolwiek poprawę.

Rodzinę odwiedziła Kasia Dowbor, aby sprawdzić w jakich warunkach mieszkają. Ruina, w jakiej żyły nasze bohaterki, bardzo zmartwiła prowadzącą:

"Pani Aniu, Gabrysiu bardzo wiele w życiu przeszłyście. Kiedy człowiek ma tyle problemów, tyle kłopotów, to powinien mieć bezpieczne schronienie. Niejeden by się poddał mając tyle stresów, tyle problemów, a pani jednak walczy, bo ma pani dla kogo walczyć. Ja jestem przerażona tym budynkiem - miejscem, w którym Wy musicie żyć i mieszkać. Takiego grzyba, jak 7 lat robimy ten program, nie widziałam. Te problemy z piecem, z centralnym ogrzewaniem, te podłogi, które się załamują. Nie wspomnę już o łazience i o kuchni, bo tego tak naprawdę nie ma. Ten dom wymaga generalnego remontu, tu trzeba tak naprawdę zmienić wszystko."

Zobacz więcej zdjęć

Aby odmienić los rodziny z Łodzi, do akcji wkroczą architekt Martyna Kupczyk oraz Wiesiek Nowobilski wraz z niezawodną ekipą budowlaną.

Na wieść o remoncie dziewczynka nie kryła radości – „Będziemy z babcią wreszcie szczęśliwe!”

REKLAMA
REKLAMA

Z zewnątrz, w części domu pani Anny dach został naprawiony, a budynek orynnowany, ocieplony i pokryty deską szalunkową.  Całość została pomalowana, a do wejście głównego poprowadzą od teraz schody. Na drzwiami zawisły daszek oraz lampa.

Zobacz więcej zdjęć

Remont całkowicie odmienił zrujnowany dom. Wejście do budynku Martyna zaprojektowała w zupełnie innym miejscu. W powstałym przedpokoju znalazło się okno doświetlające całe pomieszczenie. Stanęła tutaj szafa, w której pani Anna z Gabrysią będą mogły trzymać ubrania oraz buty.

Zobacz więcej zdjęć

W nowej łazience po położeniu glazury i terakoty znalazły się: kabina prysznicowa z deszczownica oraz toaleta. Po przeciwnej stronie zawisła umywalka z szafką oraz lustro, których rodzina dotychczas nie miała. W rogu stanęła pralka, a całość dopełniły dodatki w kolorowych, kobiecych kolorach.

Zobacz więcej zdjęć

Nowa kuchnie doświetliło dodatkowe okno. Wśród szafek i szuflad znalazła się lodówka z zamrażalnikiem w zabudowanie, zlew, zmywarka oraz płyta indukcyjna i zmywarka. Nad blatem roboczym zawisły szafki z ukrytym w nich okapem. Wszystko to sprawia, że kuchnia pani Ani będzie od teraz funkcjonalna. Nowe sprzęty i akcesoria ułatwią jej pracę.

Zobacz więcej zdjęć

Przy stole z krzesłami babcia z wnuczką na reszcie będą mogły zjeść wspólny posiłek.

REKLAMA
REKLAMA

W pokoju dziennym znalazła się dwuosobowa kanapa, fotel oraz stolik. Na komodzie stanął telewizor. A zainstalowany kominek będzie rozprowadzał cieple powietrze po wszystkich pomieszczeniach. Rośliny, oświetlenie oraz dekoracje stworzyły ciepłą i przytulną, rodzinną atmosferę.

Zobacz więcej zdjęć

W pokoju Gabrysi stanęło wygodne łózko, w którym będzie mogła wreszcie wygodnie się wyspać sama. Pod oknem znalazło się biurko z lampką oraz krzesłem. Obok stanęła szafa na ubrania, a wstawione komody z szufladami z łatwością pomieszczą zabawki dziewczynki. Dodatki i akcesoria sprawiły, że pokój jest oryginalny, a nastoletnia dziewczynka z pewnością będzie się w nim czuła komfortowo.

Zobacz więcej zdjęć

W starej łazience, po usunięciu ściany, powstał pokój pani Ani. Znalazły się w nim: rozkładana kanapa, fotel oraz komoda z szufladami. Na ścianie zamontowano półki na książki. Duża szafa pomieści ubrania i rzeczy babci.

Zobacz więcej zdjęć

Przeczytaj: Takie zgłoszenia odrzucamy od razu! Katarzyna Dowborn zdradza nieznane tajemnice produkcji

Deccoria.pl

Ma 25 metrów kwadratowych. W tym domu naprawdę można żyć na INTERIA.TV.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz nowy dom - Odcinek 222. Dom w Łodzi"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.