Nowości na rynku

Jak dbać o materac?

Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe środowisko snu. Wietrzymy kołdry i poduszki, pierzemy poszewki, ale zapominamy o tym, że znaczna część zanieczyszczeń przedostaje się do materaca. Odpowiednia higiena nie tylko przedłuży jego żywotność, ale również zwiększy komfort snu.

REKLAMA

Jak wynika z raportu Agencji TNS, w ciągu ostatnich 5 lat 67 proc. Polaków wymieniło materac na nowy, jednak aż co dziesiąta osoba od 10 lat śpi na tym samym modelu. Dodatkowo, niemal połowa badanych deklarowała, że czyści go co trzy miesiące lub nawet rzadziej. Większość ankietowanych wskazuje również, że nie korzysta z dodatkowych elementów mających zabezpieczyć materac przed zabrudzeniem tj. nakładki na materac. Niestety świadczy to o tym, że pomimo częstej wymiany materaca, nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak zadbać o jego czystość.

- Odpowiednia higiena materaca oraz regularne pranie poszewek, kołdry i poduszki jest ważne nie tylko w przypadku alergików. Niestety wciąż nie do końca zdajemy sobie sprawę
z tego, jak niebezpieczne dla zdrowia są bakterie i grzyby znajdujące się w łóżku i samej pościeli. Roztocza, pył i kurz przenikają również do samego materaca. Jego czyszczenie może być dość kłopotliwe, dlatego warto zainwestować w nakładkę na materac, który uchroni go przed zanieczyszczeniami, bakteriami, a także roztoczami
– komentuje Beata Przybylak ekspert marki Wendre.

Nakładki na materac mają przed wszystkim chronić go przed zniszczeniami, zabrudzeniami, a także ułatwić zachowanie higieny. Oprócz zabezpieczenia samego materaca i utrzymania go w czystości i świeżości,  ułatwiają odpowiednią cyrkulację powietrza i pomagają
w odprowadzaniu wilgoci.

- Materac może posłużyć nam na długie lata, jeśli zabezpieczymy go specjalną nakładką. Uchroni ona materac przed zniszczeniem i zabrudzeniem, a przede wszystkim zapewni zdrowy sen. Nakładkę na materac powinnyśmy prać co miesiąc w 60°C. Tak wysoka temperatura daje nam gwarancję pozbycia się z niego roztoczy i wszelkich zanieczyszczeń – dodaje Beata Przybylak ekspert marki Wendre.

Nakładka na materac Laponia firmy Wendre

dostępny w trzech rozmiarach:

90x200 cm – koszt: 29,90 zł

140x200 cm – koszt: 41 zł

160x200 cm – koszt: 43 zł


Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak dbać o materac?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.