Nowości na rynku

Przygotuj się na nowy początek z sezonem katalogowym IKEA 2020

IKEA w sezonie katalogowym 2020 udowadnia, że każdy dzień może być nowym początkiem i nawet drobne produkty wyposażenia domu mogą nam się odwdzięczyć większym komfortem codziennego życia! W katalogu, który dostępny jest od 23 sierpnia, uwagę skierowano na zdrowy i komfortowy sen,  a Klientów zachęca się do zachowania równowagi pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Po raz pierwszy szwedzka firma postawiła też na inną formę dystrybucji. Papierowe katalogi nie trafią do skrzynek. Będzie można je zamówić poprzez stronę internetową i odebrać w sklepie stacjonarnym lub saloniku Kolportera.

Przygotuj się na nowy początek z sezonem katalogowym IKEA 2020
REKLAMA

Dołącz do rewolucji w spaniu!

W najnowszym Katalogu IKEA już na okładce zachęca, żeby się dobrze i wygodnie wyspać. Chwila relaksu oraz zdrowy sen to recepta na utrzymanie pozytywnego nastawienia
na co dzień. Pozwólmy sobie na długi, komfortowy wypoczynek oraz poranne wylegiwanie się
w łóżku, bez poczucia winy.

Nowy sezon jest również pełen nasyconych barw, trendów i geometrycznych wzorów. Katalog 2020 to prawie 300 kolorowych stron pełnych atrakcyjnych dodatków, gotowych rozwiązań oraz praktycznych porad dotyczących wyposażenia domu. Można znaleźć w nim wiele inspiracji oraz podpowiedzi zestawień stylistycznych do domu, a także wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. Na przykład widoczną na okładce pościel KUNGSBLOMMA, która została wykonana z materiałów przyjaznych środowisku, czyli lyocellu – włókna celulozowego i bawełny ze zrównoważonych upraw, bez użycia rozjaśniaczy optycznych.

Chcąc obudzić się w dobrym humorze, możemy wprowadzić muzykę do porannej rutyny. Pomoże w tym seria nowych głośników SYMFONISK – świetnie brzmiące i wyglądające dodatki spełniające podwójną funkcję: lampy lub półki! Po co nam taki element w sypialni? Bo dzięki niemu możemy budzić się i zasypiać przy dźwiękach ulubionej muzyki!

Do biegu, gotowi, spać!

- Na początku nowego sezonu katalogowego IKEA skupia się wciąż na komfortowej sypialni. Stawiamy na dopasowanie naszej oferty do indywidualnych upodobań, stylu życia, sytuacji życiowej i budżetu. Po co mi ta poduszka? Bo może być lepiej dopasowana do ulubionej pozycji snu i odwdzięczy się piękniejszym porankiem, a grubsze zasłony wytłumią hałas i światło z ulicy. W ogóle, przez cały katalogowy rok 2020 chcemy podpowiadać Polakom jak produkty IKEA mogą im się odwdzięczyć w codziennym życiu, by stale wpływać na poprawę jego jakościpodkreśla Katarzyna Piwowarczyk, Dyrektorka ds. Marketingu IKEA Retail w Polsce.

Największy na świecie eksperyment w projektowaniu wnętrz

By być jeszcze bliżej swoich Klientów w różnych częściach świata, IKEA zaprosiła grupę projektantów z kilku wybranych krajów, którzy mieli za zadanie zaprojektować wnętrze najbardziej pasujące do specyfiki ich rynku i potrzeb jego mieszkańców. Do eksperymentu o nazwie Lab Home dołączyli projektanci IKEA z Hiszpanii, Chin, Niemiec, USA oraz Polski – reprezentowanej przez Katarzynę Jaros–Puzio oraz Katarzynę Kosibę-Seweryn. Punktem wyjścia dla wszystkich było mieszkanie o tym samym układzie pomieszczeń oraz taka sama rodzina, która miałaby w nim zamieszkać.

Cieszymy się, że Polska dołączyła do tak niezwykłego projektu. Chcieliśmy pokazać pomieszczenia „skrojone na miarę” i dostosowane do stylu życia Polaków. Lab Home to nie tylko eksperyment, ale próba stworzenia domu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców – dodaje Katarzyna Jaros-Puzio, Dekoratorka i Projektantka IKEA Retail w Polsce.

W tym roku Katalog sam nie przyjdzie do domu!

Nowy Katalog IKEA 2020 to również nowa forma dystrybucji. Obecnie IKEA testuje różne rozwiązania dotyczące jego dostarczania na poszczególnych rynkach na świecie, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów. W Polsce nowy Katalog w wersji papierowej jest dostępny na zamówienie, w tym roku nie ma prowadzonej dystrybucji bezpośrednio do domów Klientów. Klubowicze IKEA Family mogą bezpłatnie zamówić swój egzemplarz na stronie IKEA.pl/nowyKatalog i odebrać go w wybranym saloniku Kolportera lub sklepie IKEA. Wersja cyfrowa nowego Katalogu, identyczna z papierową, dostępna jest dla wszystkich na IKEA.pl/katalog.

 

 

 

Fakty i liczby na temat Katalogu IKEA 2020  

FAKT 1

W 2020 r. przypada 50. rocznica łóżkowego happeningu Johna Lennona i Yoko Ono na rzecz pokoju. IKEA postanowiła wykorzystać ten fakt jako inspirację do stworzenia wewnętrznej okładki najnowszego Katalogu. Mając świadomość, że ich ślub 20 marca 1969 roku był wielkim wydarzeniem medialnym, John i Yoko postanowili wykorzystać go do promowania pokoju na świecie. Swój miesiąc miodowy spędzili w apartamencie prezydenckim (pokój 702) amsterdamskiego hotelu Hilton. Przez cały tydzień od 25 do 31 marca codziennie od godziny 9 rano do 21 zapraszali do niego przedstawicieli światowych mediów – a przyjmowali ich, leżąc w łóżku.

FAKT 2

Katalog IKEA jest przetłumaczony na 38 języków, a jego fińska wersja jest najdłuższa.

FAKT 3

Ponad 500 osób na całym świecie jest bezpośrednio i pośrednio zaangażowanych w produkcję Katalogu. Od specjalistów ds. katalogu na poszczególnych rynkach, komunikatorów ds. asortymentu, techników
i pracowników ICOM, czyli wewnętrznej agencji kreatywnej IKEA z siedzibą w Älmhult, w Szwecji, odpowiedzialnej za całokształt globalnej  komunikacji IKEA, w tym za Katalog IKEA.  Nie wspominając nawet o pracownikach drukarni i firm dystrybucyjnych!

FAKT 4

Cały proces tworzenia Katalogu zajmuje ponad 12 miesięcy: od stworzenia briefu po druk
i dystrybucję. Kiedy bieżące wydanie Katalogu trafia do konsumentów na całym świecie, zespół pracuje już nad kolejnym!

FAKT 5

Jedzenie, które jest używane podczas sesji zdjęciowych do Katalogu zawsze trafia do kantyny IKEA w biurze w Älmhult – szczęściarze!

materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Przygotuj się na nowy początek z sezonem katalogowym IKEA 2020"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.