Nasz Nowy Dom

Zobacz, jak zmienił się dom w Kłudnie. Nasz Nowy Dom odc. 262

Pani Marianna mieszkała w małym domu ze swoją dorosłą córką Agnieszką, cierpiącą na czterokończynowe porażenie mózgowe. Z powodu wieku i własnych chorób pani Marianna nie jest w stanie podnieść córki, ani nawet z pomocą drugiej osoby przenieść ją na wózek. Kobiety były uwięzione w domu, który kompletnie nie był przystosowany do ich potrzeb. Z pomocą przybyła ekipa Katarzyny Dowbor!

Zobacz, jak zmienił się dom w Kłudnie. Nasz Nowy Dom odc. 262
fot. Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

Nasz Nowy Dom odc. 262 — Remont w Kłudnie

Dom, w którym mieszkała pani Marianna i jej córka Agnieszka, nie nadawał się życia. Brakowało w nim udogodnień niezbędnych dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Stan budynku, który dawniej był spiżarnią na zboże, pozostawiał wiele do życzenia. Za ostatnie oszczędności udało się rodzinie wyremontować przeciekający dach, ale to była kropla w morzu potrzeb.

Metamorfoza domu — zobacz galerię zdjęć

Zobacz więcej zdjęć

Problemem była instalacja elektryczna i  piec opalany drewnem – Pani Marianna nie miała już sił, by nosić i rąbać drwa. Zimą w pomieszczeniach panował przenikliwy chłód. Kuchnia była prowizoryczna, nie dało się w niej przygotować posiłków. Codzienne życie dla obu kobiet było udręką, a perspektywa pogarszającej się formy pani Marianny i braku możliwości opieki nad Agnieszką była po prostu przerażająca. Katarzyna Dowbor była poruszona historią obu kobiet. Architektka Marta Kłodej musiała tak zaprojektować dom, by był przyjazny i wygodny dla obu pań. Przemysław Oślak dopilnował, by remont odbył się w terminie.

Mimo pełnego zaangażowania całej ekipy, bez nerwów się nie obyło. W trakcie wykańczania łazienki okazało się, że zabrakło płytek, ponieważ budowlańcy ułożyli je inaczej, niż zaplanowała architektka. Na szczęście szybko udało się dokupić zapas. Pozostałe prace szły zaskakująco dobrze. Dom udało się skończyć przed czasem! Korzystając z wolnej chwili, kierownik budowy zaaranżował nawet zieleń, otaczającą budynek.

Jak zmienił się dom?

Wejście do domu przeniesiono i poszerzono, tak by łatwiej było wjechać do niego wózkiem. Sień zyskała dodatkową przestrzeń. Znalazła się w niej duża szafa na okrycia wierzchnie.  

Zobacz więcej zdjęć

W pokoju pani Marianny po usunięciu starego komina znalazło się miejsce na dodatkowe łóżko i inne meble, które stworzyły idealną przestrzeń do wypoczynku. Na ścianie zawisł telewizor, a na środku pomieszczenia ustawiono stół.

Zobacz więcej zdjęć

W drugiej części pokoju Marta zaplanowała nowoczesny aneks kuchenny. W zabudowie znalazły się wszystkie niezbędne sprzęty – od teraz przygotowanie posiłków będzie o wiele wygodniejsze.

Zobacz więcej zdjęć

W pokoju pani Agnieszki ustawiono najpotrzebniejsze meble oraz łóżko z materacem przeciwodleżynowym. Ponieważ matka kobiety nie ma sił, by przenieść ją do łazienki, do pokoju doprowadzono wodę i wykonano dodatkową armaturę. Pani Marianna będzie mogła myć córkę w specjalnej wannie pneumatycznej.

Zobacz więcej zdjęć

Nową łazienkę wykończono z myślą o wygodzie pani Marianny. Wannę zastąpił duży prysznic z odpływem liniowym. Ustawna przestrzeń umożliwiła ustawienie dodatkowych mebli do przechowywania. Pod blatem szafkowym ukryto również pralkę.

Zobacz więcej zdjęć

W niewielkiej kotłowni zainstalowano pompę ciepła, która dogrzeje cały budynek. Rodzina była wzruszona zmianami. 

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zobacz, jak zmienił się dom w Kłudnie. Nasz Nowy Dom odc. 262"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.