Nowości na rynku

Philips Hue + Spotify: poczuj muzykę dzięki pierwszej pełnej integracji oświetlenia i dźwięku

Eindhoven, Holandia – Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, ogłasza, że marka Philips Hue stworzyła pierwszą pełną integrację oświetlenia i dźwięku, aby zapewnić konsumentom na całym świecie jeszcze bardziej wciągające wrażenia świetlne i muzyczne. Dzięki integracji systemów Philips Hue i Spotify, system Hue został wzbogacony o nowy algorytm.

 

Philips Hue + Spotify: poczuj muzykę dzięki pierwszej pełnej integracji oświetlenia i dźwięku
materiał partnera
REKLAMA
  • Pierwsza tak pełna integracja oświetlenia i muzyki, która zapewnia wyjątkowe wrażenia użytkownikom Philips Hue.
  • Nowy algorytm tworzy zaawansowany skrypt świetlny, dla każdego utworu odtwarzanego na Spotify. Światło odzwierciedla nie tylko rytm muzyki, ale również jej nastrój, gatunek, tempo i wiele więcej.
  • Nowa funkcja będzie stopniowo udostępniana użytkownikom aplikacji Philips Hue od 1 września 2021 r.

Zaawansowane skrypty świetlne dla każdego utworu

Philips Hue i Spotify połączyły siły i przekroczyły dotychczasowe granice standardowej integracji, by zapewnić użytkownikom dostęp do nowych doświadczeń, bezpośrednio z poziomu aplikacji Philips Hue. Dzięki Philips Hue + Spotify, aplikacja Hue analizuje metadane każdego utworu odtwarzanego na Spotify w czasie rzeczywistym. Tworzony skrypt świetlny odzwierciedla nie tylko rytm piosenki, ale również jej nastrój, gatunek, tempo, segment, głośność, wysokość dźwięku oraz wiele więcej.

Bez względu na to, czy spędzasz wieczór relaksując się na kanapie, spotykasz się ze znajomymi, czy wykonujesz codzienne, domowe obowiązki - dzięki Philips Hue + Spotify, w rytmie własnej playlisty, będziesz mógł doświadczać muzyki jak nigdy przedtem.

Nowa zakładka Sync w aplikacji Philips Hue umożliwia również dostosowywanie ustawień do własnych preferencji. Użytkownicy mogą rozpoczynać i zatrzymywać synchronizację, zmieniać jasność oraz intensywność światła bądź kolor oświetlenia, dzięki dostępnej palecie barw.

– Jako światowy lider w dziedzinie inteligentnego oświetlenia, nieustannie szukamy nowych sposobów, by zapewnić użytkownikom Philips Hue najbardziej zaawansowane oświetlenie. W dużej mierze skupiamy się na rozrywce, której niezwykle istotną częścią jest dźwięk. Dzięki innowacjom opracowanym wspólnie z liderem branży, jakim jest Spotify, możemy z dumą zaoferować użytkownikom integrację muzyki i światła, jakiej nie mogli doświadczyć nigdy wcześniej – podkreśla Jasper Vervoort, Business Leader Philips Hue w firmie Signify.

Jak działa Philips Hue + Spotify

Integracja Philips Hue i Spotify jest bezpłatna dla użytkowników aplikacji Philips Hue. Aby skorzystać z nowej funkcji, potrzebny jest jedynie mostek Hue Bridge oraz oświetlenie Philips Hue (np. żarówki Philips Hue, lampa Hue Go, czy nowa Taśma LED gradient. Ponieważ integracja jest wbudowana w aplikację Philips Hue, do reagowania na muzykę nie jest potrzebny mikrofon. Dzięki temu światła mogą odzwierciedlać odtwarzaną muzykę bez zakłóceń powodowanych hałasem w tle, a telefonu można jednocześnie używać do innych celów. Integracja działa z dowolnym urządzeniem dźwiękowym kompatybilnym ze Spotify, takim jak głośnik, smartfon, czy komputer. Aby doświadczyć wyjątkowej synchronizacji światła i dźwięku we własnym domu, wystarczy połączyć konta Philips Hue i Spotify w aplikacji Philips Hue, a następnie odtworzyć piosenkę na dowolnym urządzeniu, które jest zalogowane na koncie Spotify.

– W Spotify nieustannie pracujemy nad tym, aby dostarczać słuchaczom wyjątkowych wrażeń, w każdym momencie, na każdym urządzeniu, przez cały dzień – powiedział Sten Garmark, VP of Consumer Experience w Spotify. – Cieszymy się, że możemy udostępnić użytkownikom innowacyjną integrację z Philips Hue, dzięki której inteligentne oświetlenie przeniesie słuchaczy w nowy wymiar słuchanej muzyki – dodał.

Dostępność

Integracja Philips Hue + Spotify będzie stopniowo oferowana użytkownikom systemu Philips Hue od 1 września 2020, w ramach programu wczesnego dostępu. Gdy funkcja zostanie udostępniona danemu użytkownikowi (co może zająć do 7 dni) w aplikacji pojawi się aktualizacja Co nowego z kartą Spotify. Użytkownicy, którzy włączą Wczesny dostęp, zgodnie z przekazanymi instrukcjami, będą mogli jako jedni z pierwszych przetestować nowe rozwiązanie. Od października 2021 r. funkcja będzie stałą częścią aplikacji Hue.

Więcej informacji i specyfikacje można znaleźć pod adresem: www.philips-hue.com/earlyaccess.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Philips Hue + Spotify: poczuj muzykę dzięki pierwszej pełnej integracji oświetlenia i dźwięku"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.