Nowości na rynku

Przy wigilijnym stole

Wigilia to czas, który chcemy spędzić w rodzinnym gronie, przy stole suto zastawionym pysznymi potrawami. Jak się okazuje to właśnie ten wigilijny stół nadaje świętom niepowtarzalny klimat.  Wigilia to czas, który chcemy spędzić w rodzinnym gronie, przy stole suto zastawionym pysznymi potrawami. Jak się okazuje to właśnie ten wigilijny stół nadaje świętom niepowtarzalny klimat.  
REKLAMA

Boże Narodzenie to dla większości ludzi wspólne kolędowanie, choinka, prezenty, pasterka i przede wszystkim Wigilia. Ten niepowtarzalny wieczór spędzamy przy stole, z ludźmi, którzy są nam bliscy. Jemy świąteczne potrawy, które wcześniej wspólnie przygotowaliśmy. Stół w tym czasie staje się szczególnym centrum naszego domu.

Świąteczny wystrój
Ceremonia nakrywania do stołu oraz jego ozdabianie ma długą tradycję. Stół nakrywamy zwykle śnieżnobiałym, wykrochmalonym obrusem. Pod niego wkładamy symboliczną wiązkę siana, która ma symbolizować betlejemską stajenkę, miejsca narodzin Chrystusa. Na środku umieszczamy talerzyk z opłatkiem. Dzielimy się nim przed kolacją składamy sobie życzenia. Według tradycji, zostawiamy jedno wolne nakrycie dla kogoś, kto nie może z nami być tego wieczoru. Stół dekorujemy świecami, stroikami z bombek, gałązkami igliwia. Na samym końcu układamy na nim dwanaście potraw i czekamy na pierwszą gwiazdkę, która jest znakiem, żeby zasiąść wspólnie do stołu.

Materiały prasowe

Drewniane piękno pod obrusem
Nakrycie stołu i tradycje z nim związanie są niezwykle bogate. Stół powinien być przede wszystkim na tyle duży, aby mogli przy nim zasiąść wszyscy nasi krewni i przyjaciele. Ważna jest sama estetyka tego mebla. Dobrym wyborem będzie stół drewniany, do którego pasuje biały obrus, gałązki igliwia i świece. Dzięki czemu możemy tego wieczoru z łatwością stworzyć wyjątkowy nastrój. Wśród producentów drewnianych stołów wyróżnia się firma Jadik, która oferuje dębowe, o lekko chropowatej powierzchni z charakterystycznymi, rustykalnymi pęknięciami modele Castle i Extension. Do stołów zostały zaprojektowane wygodne, eleganckie krzesła, stworzone z litego, dębowego i bukowego drewna. Całość składa się na wigilijny stół, który z całą pewnością stanowi jedno z najważniejszych bożonarodzeniowych miejsc, jest symbolem wspólnie spędzonego czasu, rodzinnej atmosfery i piękna, które towarzyszy temu świętu.

Zdaniem eksperta:
Stół, który służy większym spotkaniom rodzinnym powinien być zbudowany z uniwersalnych materiałów, takich jak drewno, ponieważ pasuje ono do każdego nakrycia i każdego wystroju wnętrz – mówi Jerzy Czechowicz z firmy Jadik. – Ważne jest, aby był stabilny i trwały. Istotny jest też jego rozmiar – dodaje Jerzy Czechowicz. – Najlepiej byłoby, gdyby był to stół rozkładany. Wówczas, podczas spotkań w większym gronie z łatwością zmieści się przy nim duża liczba osób. Natomiast na co dzień, kiedy go złożymy, nie zajmuje wiele miejsca, co jest niezwykle wygodne.
 
Źródło: Materiały prasowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

sms1962

...no i gdy na stole jest dużo potraw, np. 12 :-)

ewiko

o tak, rozkładany stół to wielka wygoda gdy gości się liczną rodzinkę...

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Przy wigilijnym stole"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.