Zrób to sam

Jak samemu zrobić wiązankę na 1 listopada?

Kwiaty od wielu wieków służą do okazywania uczuć. Osobom, które odeszły, ale wciąż żyją w naszych sercach, ofiarujemy kwiaty na znak miłości i pamięci. W sklepach, na targach oraz w kwiaciarniach zakupić możemy przeróżne kwiatowe dekoracje, są one jednak zazwyczaj drogie. Warto zatem wykonać taką wiązankę samodzielnie.
REKLAMA

Wszytkich Świetych - ile to kosztuje? Kliknij! 

Na początek warto zastanowić się kim była osoba zmarła, czym się zajmowała jaki był jej ulubiony kolor. Następnie zdecydujmy, jaką ogólną tendencję kolorystyczną chcemy zachować i czy przygotujemy wiązankę, a może misę z kwiatami? 

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Zobacz dekoracje naszych użytkoników. KLIKNIJ >>

Bukiety
Chcąc przygotować bukiet w misie, który wytrzyma przez całą zimę, najpierw zaopatrzmy się w następujące artykuły: plastikowy wazon lub misa/ ozdobna donica, różnokolorowe kwiaty - sztuczne, zielone gałązki - sztuczne, gips lub cement, piasek, nożyczki, suche drobne gałązki, wstążka, ozdobne trawy. Wszystkie te rzeczy, możemy zakupić na giełdzie kwiatowej czy zwykłej w  kwiaciarni.

Tak szybko i sprawnie wysprzątasz groby bliskich. Kliknij!

Od czego zacząć?
Do wazonu wsypujemy mokry piasek i bardzo dokładnie go ubijamy. Zapełnijmy ok 70 % objętości naczynia.
Zakupione kwiaty, wbijamy w podłoże i układamy tak, aby powstała kopuła.

Jeżeli druciki będą za długie, przycinamy je nożyczkami. Pomiędzy kwiaty wbijamy zielone i suche gałązki oraz trawy ozdobne. Trawa powinna wystawać powyżej wysokość kwiatów. Układając swoją kompozycję, zadbajmy o to, aby była na tyle gęsta, aby zakrywała piasek. Jeżeli nie posiadasz wystarczającej ilości kwitów, wówczas wykorzystaj zielone gałązki. Wypełniamy nimi przerwy powstałe między łodygami kwiatów.

Stroik na cmentarz - krok po kroku. KLIKNIJ >>

Następnie przygotowujemy masę gipsową. Najlepiej posłużyć się instrukcją zawartą na opakowaniu. Wlewamy gips na piasek, ostrożnie, żeby nie pobrudzić kompozycji. Na koniec wiążemy wstążkę i czekamy, aż masa zastygnie. Jeżeli pobrudziliśmy kwiaty lub liście, zetrzyjmy gips, zanim zastygnie. Aby sprawdzić, czy gips już zastygł, pociągnijmy kwiaty do góry, jeżeli się wysuną to znak, aby jeszcze odczekać.

Nietypowy sposób na uczczenie pamięcie biskich. Kliknij!

Pamiętajmy, że wybór kwiatów jest zależny od nas. Zacementowanie wazonu jest konieczne, ponieważ podczas wiatru kwiaty nie będą się przesuwać, a naczynie, ponieważ będzie cięższe, nada mu to stabilności i nie będzie się przewracało.

Wiązanki
Jeżeli chcesz przygotować własnoręcznie
piękną wiązankę ze sztucznych kwiatów zaopatrz się w: gałązki z drzewa iglastego (najlepiej świerkowe - są najgęstsze, mogą być również sosnowe lub jodłowe), wiodką gałąź (np. z leszczyny), cienki drucik, sztuczne kwiaty, wstążki, szyszki, dodatki dekoracyjne i materiałowe rękawice.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>

Wiotką gałąź wygnij w koło - wielkość dostosuj do przewidzianych gabarytów wiązanki. Połącz końce gałęzi drutem. Dla zabezpieczenie połączenia, owiń drut taśmą izolacyjną. Zniwelujemy w ten sposób rdzę, która mogłaby zabrudzić grób. Następnie, gałązki świerka układamy na kole - każdą przykręcamy drutem. Układamy je tak, aby zachodziły na siebie. W ten sposób uzyskujemy wieniec z gałązek.  Na gałązkach układamy kwiaty. Każdy kwiat powinien zostać przymocowany do gałązki za pomocą cienkiego drucika. Teraz wyginamy kwiaty, tak aby były skierowane do góry. Kolejny krok to przywiązanie kokardy. I gotowe!

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Zobacz dekoracje naszych użytkoników. KLIKNIJ >>

Jeżeli nie mamy czasu na przygotowanie wiązanki "z koła", ułóżmy kwiaty na pojedynczej gałęzi. Otrzymamy wówczas wiązankę w kształcie liścia. Jeżeli obawiamy się, że naszą kompozycję zwieje wiatr, możemy przymocować na jej spodzie płaski kamień.

Przeczytaj także:

Zioła na dobry nastrój i nie tylko!

Cudowna moc pigwy

Jak sprzątać za pomocą ziół

Sprawdzone domowe sposoby na przeziębienie

JESIENNE DEKORACJE Z DYNII

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak samemu zrobić wiązankę na 1 listopada?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.