Artykuły

Alternatywa dla sofy rozkładanej

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze sofy pierwszorzędnymi sprawami są metraż i potrzeby użytkowników. Tak jak pierwsze z zagadnień jest dość proste, bo metraż nieruchomości/pokoju jest w miarę stały, tak sytuacja z potrzebami użytkownika jest już bardziej złożona. Mowa tutaj o aspektach związanych między innymi ze stylem życia, liczbą i wiekiem użytkowników.

Alternatywa dla sofy rozkładanej

Duża czy mała?

Najważniejsze jest planowanie. Trzeba mieć pomysł na to, jak będziemy spędzać czas w pomieszczeniu z sofą. Zazwyczaj jest to salon. Pierwsze pytanie brzmi: „czy sofa ma być nadrzędnym meblem czy ma tylko stanowić tło?”. I tu jawi się pytanie dotyczące sposobu życia i charakteru użytkownika. Jeśli często zapraszamy gości i oglądamy z nimi filmy albo całą rodziną relaksujemy się wylegując się na niej w weekendy to potrzebna jest duża sofa. Często w takiej sytuacji wybór pada na sofę rozkładaną…

Jeśli nie sofa rozkładana to jaka?

Bardzo często sofy rozkładane, ze względu na użyte w niej mechanizmy, mają wysoką cenę. Na szczęście z pomocą przyszli nam projektanci sof modułowych. Co to oznacza? Kolekcje sof modułowych składają z kilku elementów o stałych wymiarach. Zaprojektowane są tak, by klient mógł sam sobie te elementy dobrać, dzięki czemu otrzymujemy wiele wariacji z kilku modułów. Takie plastyczne rozwiązanie pozwala na zorganizowanie przestrzeni i sofy tak, by doskonale pasowała do wnętrza i potrzeb użytkowników.

Jak spać na sofie modułowej?

W zależności od producenta, sofa modułowa może mieć element z pojemnikiem na pościel. Może być bez pojemnika, ale za to z takimi wymiarami, że po przysunięciu np. do sofy 2,5 osobowej tworzy wielkie łózko. Wówczas sofa wyposażona jest w specjalne haki, które zapobiegaja rozsunięciu się wszystkich modułów.

Małe pomieszczenie a sofa modułowa

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że rano po spaniu możemy sofę szybko rozsunąć i ponowie użytkować jako osobne elementy. Co więcej, jeżeli sofa używana jest jako łóżko tylko sporadycznie, to elemnty tworzące jej części mogą znajdować się w innych pomieszczeniach. Na przykład sofa trzy osobowa może stać w salonie a długie podnóżki mogą stanowić wyposażenie gabinetu lub korytarza.

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa

Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu

Przeczytaj również: Drewno we wnetrzach

Przeczytaj również: Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Przeczytaj również: Łazienka dla starszej osoby wg TWORZYWO studio

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.