Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Najważniejsze letnie zabiegi pielęgnacyjne, które należy wykonać przy krzewach róży, mają na celu pobudzenie roślin do wytwarzania charakterystycznych, czerwonych pędów – mocnych, gęstych i żywo wybarwionych. Jeden prosty patent potrafi zdziałać prawdziwe cuda na różanej rabacie. Hodowca kwiatów podpowiedział nam, co sprawi, że roślina w oczach się rozkrzewi. 

Czytaj artykuł 

Kiedy przychodzi właściwy czas na wykopki? Na odpowiedni termin zbioru ziemniaków wpływa kilka czynników – przede wszystkim wybrana odmiana, pogoda oraz warunki uprawy. Warzywa wczesne, czyli bardzo smaczne nowalijki, możemy przeznaczyć wyłącznie na bieżące spożycie. Do długoterminowego przetrzymywania w formie zimowych zapasów nadają się natomiast odmiany późne. Kiedy trzeba je wykopać? Jak przechowywać ziemniaki, aby się nie psuły? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Samodzielna uprawa cebuli to przyjemne zajęcie, ale również sposób na zapewnienie sobie zapasu świeżych warzyw - na bieżąco, a nawet na całą zimę. Jeśli planujesz zapełnić swoją spiżarkę cebulą, musisz wiedzieć, kiedy ją zbierać i jak przechowywać, aby zachowała swoje walory smakowe i nie zgniła. Odpowiednie wysuszenie jest absolutną koniecznością. Sprawdź wskazówki dotyczące prawidłowego zbioru, podcinania i suszenia cebuli, aby mogła ona przetrwać w doskonałym stanie przez długie miesiące.

Czytaj artykuł 

Dziko porasta wyniesione wysoko górskie łąki i zakątki polskich lasów, ale niełatwo ją spotkać. Jednak, gdy to nastąpi, rozpoznasz ją od razu. Miechunka rozdęta to bylina, której wygląd jest wystarczającym argumentem do jej uprawy. Największą dekoracyjność osiąga jesienią, kiedy ze wzniesionych łodyg zaczynają zwieszać się rozdęte kielichy w ogniście pomarańczowym odcieniu z kulistymi owocami w środku. Czy miechunka jest jadalna? Jak ją uprawiać? Zdradzamy sekrety chińskich lampionów w ogrodzie, wybierz je, jeśli myślisz o prawdziwie orientalnej ozdobie.

Czytaj artykuł 

Surfinie to niezaprzeczalne królowe letnich balkonów. Tworzą spektakularne kaskady barwnych kwiatów, które mogą utrzymywać się nawet do października. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Zdarza się, że surfinie marnieją i słabo kwitną. Jakie są tego przyczyny i jak im pomóc? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Regularne podlewanie czosnku jest szczególnie ważne na wstępnym etapie rozwoju. Istnieje jednak moment, w którym należy przestać podlewać czosnek, aby umożliwić mu odpowiednie dojrzewanie. W ten sposób pozwolimy roślinie w pełni wytworzyć łuski, które ochraniają główki. Czy tuż przed wykopaniem wciąż powinniśmy go podlewać? Kiedy jest najlepszy moment na zbiory czosnku? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Rdza pora, wbrew swej nazwie, nie atakuje tylko pora, ale również cebulę, czosnek i szczypiorek. Powodem ataku tej choroby grzybowej są warunki pogodowe oraz błędy w pielęgnacji. Początki infekcji wyglądają dość niewinnie, ale nie warto ich lekceważyć. Tylko natychmiastowe działanie przyniesie tu oczekiwane efekty. Jak zapobiegać rdzy pora, jak ją rozpoznać i jakimi metodami zwalczać? Wyjaśniamy. 

Czytaj artykuł 

Zanim zrywając owoce z drzewa poznamy ich smak zwracamy uwagę na inne cechy, jak wybarwienie, struktura skórki, kształt oraz wielkość. W przypadku jabłek rozmiar ma olbrzymie znaczenie, ponieważ wpływa nie tylko na wielkość plonu, lecz także na smak zebranych owoców. Co sprawia, że jabłka rosną wielkie, jak pięść i zachwycają soczystą słodyczą przy każdym kęsie? Tłumaczymy, jaką rolę odgrywa pogoda, czym są kwiaty królewskie jabłoni i radzimy co zrobić, żeby jabłka były duże i zdrowe. 

Czytaj artykuł 

Najlepsze owoce cukinii zbierała zawsze moja babcia, były kształtne, lekko wydłużone, miały błyszczącą skórkę i pachnący świeżością miąższ. Chciałam mieć takie same, ale pod ogromnymi liśćmi zauważyłam wielką... dysproporcję. Niektóre cukinie przerosły inne 3 razy, a mniejsze przestały dojrzewać, a nawet odpadły. Zapytałam ogrodnika, dlaczego cukinia zrzuca owoce. Jego wyjaśnienie sprawiło, że biegiem wróciłam do warzywnika, by jak najszybciej wykonać tych kilka zabiegów. Owoce zaczęły znowu rosnąć, odzyskałam szansę na świetny plon.

Czytaj artykuł 

Cieniolubne, odporne na mróz i niezwykle piękne. Żuraweczki to byliny, które słyną nie tylko z efektownych, kolorowych liści, ale również delikatnych kwiatów pojawiających się od maja nawet do września. Rośliny te pasują do każdego ogrodu i wspaniale wyglądają w kompozycjach z innymi gatunkami. Jak uprawiać żuraweczki? Które jej odmiany zasługują na szczególną uwagę? Podpowiadamy w artykule.

Czytaj artykuł 

W lipcu i sierpniu potrzeby pokarmowe pomidorów są zdecydowanie największe. To właśnie w tym okresie musimy systematycznie dostarczać im zrównoważone dawki fosforu, potasu i mikroelementów, aby obficie owocowały. Choć na rynku dostępnych jest wiele nawozów mineralnych, doskonale sprawdzają się naturalne odżywki. Jedna z nich uznawana jest za najlepszą do zasilania tych żarłocznych roślin. Sprawdź, jak nawozić pomidory obornikiem końskim.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Buraki są niezwykle wdzięczną rośliną do uprawy w ogrodzie. Pomimo tego wiele osób nie decyduje się na ich posadzenie, obawiając się, że ich pielęgnacja będzie czasochłonna i niekoniecznie przyniesie plony, o jakich marzą. Oto 10 sposobów na uprawę buraków z pysznymi liśćmi i dużymi bulwami. 

Czytaj artykuł 
Artykuł sponsorowany

Wybór łóżka do sypialni to jedna z kluczowych decyzji aranżacyjnych, która wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale także na komfort snu. Łóżko z zagłówkiem to rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność i elegancję, nadając sypialni stylowy charakter. Przedstawiamy 5 najmodniejszych propozycji łóżek z zagłówkiem, które z pewnością będą ozdobą każdej sypialni.

Czytaj artykuł 

Wybijają się najmniejszymi szczelinami, sprawiając wrażenie zaniedbania. Chwasty na kostce brukowej i ścieżkach w ogrodzie to nie tylko problem natury estetycznej, lecz także realne zagrożenie dla struktury alejki. Najbardziej ekspansywne gatunki o silnej bryle korzeniowej potrafią niszczyć ułożone konstrukcje, a tym samym narażać nas na koszty. Jak pozbyć się samosiewów z ogrodowych ścieżek? Znajoma podpowiedziała mi dwa sposoby: jeden bez trudu zwalcza dzikie trawy, drugi udowadnia, że nie ma chwastów nie do usunięcia.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.