Artykuły

Mobilny dom – mobilnie w domu

Urządzenia elektroniczne stały się podstawowym narzędziem pracy nie tylko dla biznesmenów ale i pań domu. Dziś zastanawiamy się jak wykorzystać elektroniczne gadżety w zarządzaniu domem i jak sprawić aby dom stał się przyjazny dla urządzeń mobilnych.
Mobilny dom – mobilnie w domu

Ładowanie smartfonu
Sprawdzasz pocztę, przeglądasz portale społecznościowe, oglądasz filmy, czasem nawet dzwonisz i smsujesz – to był intensywny dzień dla twojego telefonu. Kładziesz się spać, wstajesz wypoczęty, sięgasz po komórkę i… Tak! Bateria błyska na czerwono, oznajmiając że jest rozładowana! Zapomniałeś podłączyć urządzenie do ładowarki! Jeśli taka sytuacja zdarza ci się dość często, może warto wyposażyć twój dom w inteligentne meble? Mowa tu o lampach, stolikach nocnych i podkładkach, które  mają wbudowaną bezprzewodową ładowarkę. Nie musimy nic robić, aby położony na nich telefon zaczął się ładować. Są one wkomponowane w mebel, nie posiadają dodatkowych kabli, a potrafią ładować do kilku urządzeń mobilnych jednocześnie!

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Czy wiesz, że…
Czynnikiem sprzyjającym rozładowaniu baterii w telefonie może być temperatura pomieszczenia, w którym używasz smartfonu! Optymalny jest zakres od 20o do 25 o C. Im więcej stopni, tym bardziej możliwe jest przegrzanie urządzenia (co skraca żywotność baterii), zaś im niższa temperatura, tym szybciej bateria rozładowuje się.

Sterowane smartfonami
Dla wszystkich zapominalskich, zabieganych i zapracowanych smartfon może stać się rozwiązaniem niejednego problemu. Zastanawiasz się czy zgasiłeś światło w kuchni? Nie masz siły aby wyjść z łóżka tylko po to by zgasić światło? Chcesz stworzyć romantyczny nastrój i przyciemnić światło lub zmienić jego barwę? Zamontuj w domu żarówki z wbudowanym układem komputerowym, który łączy się z siecią. Teraz wystarczy włączyć odpowiednią aplikację w smartfonie, i już! Problem z głowy!
     

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Wszystkich, którzy lubią sobie pospać a przez to spóźniają się do pracy lub nie jedzą śniadania, zainteresują specjalne włączniki. Są to sterowane przez sieć internetową kostki, które można zainstalować przy różnego rodzaju urządzeniach agd: od ekspresu do kawy, tostera, światła, i wszędzie, gdzie tylko znajdziemy przycisk "power". W ten sposób możemy zaoszczędzić troszkę czasu na porannych przygotowaniach.

Nasz telefon może być zintegrowany nie tylko z kontem bankowym. Montując w drzwiach domu systemy blokady, możemy sprawić, że smartfon stanie się naszymi kluczami do mieszkania! Wystarczy tylko wykonać połączenie pod odpowiedni numer, wysłać sms lub po prostu zbliżyć telefon, który będzie połączony z internetem. Sieć wifi umożliwi nam także sterowanie pralką. Jeśli tylko umieścisz pranie w bębnie, nawet będąc poza domem możesz uruchomić program, aby po twoim powrocie było gotowe do rozwieszenia.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Odkurzacze – roboty
Od kilku lat słyszymy o wykorzystaniu robotów do pomocy przy domowych porządkach. Coraz częściej możemy zobaczyć malutkie, niepozorne odkurzacze, które nie potrzebują ludzkich rąk do „wyprowadzania na spacer” po salonie. Wystarczy je zaprogramować, a pranie dywanów, mycie podłogi i odkurzanie będą wykonywane bez twojego udziału! To doskonały sposób na posprzątanie mieszkania, gdy z wizytą mają wpaść niezapowiedziani goście – ty w tym czasie możesz udać się na zakupy, robot za ciebie posprząta!

Używanie takiego odkurzacza wiąże się jednak z odpowiednim przygotowaniem powierzchni: z drogi należy usunąć wszystkie kable, aby uniemożliwić zaplątanie się w nie robota. Przy cenniejszych eksponatach, meblach, czy sprzętach należy ustawić dołączone do opakowania laserowe czujki, które sprawią, że odkurzacz nie przejedzie poza wyznaczone przez nie linie, tym samym zabezpieczy ty przedmiot przed mechanicznym uszkodzeniem przez rozpędzonego robota. Trzeba także pamiętać, że odkurzacz nie nadaje się do czyszczenia dywanów z długim włosiem, a także mieszkań z wysokimi progami. Użytkownicy skarżą się na głośność odkurzacza i częstotliwość opróżniania jego zbiorniczka, ale może jednak warto w niego zainwestować? Chwile wytchnienia są przecież bezcenne.   


Magdalena Kościelniak Deccoria.pl

Zobacz także:
Reading corners - oswajanie z książką >>
Lampa RIGGAD z bezprzewodowym ładowaniem >>
Gadżet w kuchni - czas w kieszeni >>

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.